Sneijder bëhet Mysliman?

Duket se trofeu i Ligës së Kampionëve është mjaftueshëm i madh për të zënë një fëmijë. Ky fakt u zbulua kur mesfushori i Galatasaray Wesley Sneijder ngarkoi një video të djalit të tij brenda trofeut.”

image


Jam baba shumë krenar – një ditë, me ndihmën e Zotit shpresoj, do ta mbash edhe ti një kupë të tillë”, shkroi ai poshtë fotografisë.

Holandezi fitoi Ligën e Kampionëve me Interin në edicionin 2009/10.

Por më interesant se kaq është fakti që lutja e bërë është e zakonshme për myslimanët: Inshallah – me dëshirën e Zotit.

Si dhe pse e ka bërë këtë holandezi ende nuk dihet!

Artikulli paraprakTregim mahnitës: Çdo punë mund të jetë sadaka
Artikulli vijuesAmbasadori amerikan këmbëkryq në shtëpinë e myftiut