Tërmet 3.1shkallë në Tetovë dhe Gostivar

Mëngjesin e sotëm rreth orës 2:30 minuta në rajonin e  Pollogut është regjistruar një tërmet i fuqishëm i cili epiqendrën e ka pasur në Tetovë dhe rrethinë në thellësi prej 10 metra.

EMSC bën të ditur se tërmeti ka pasur fuqi prej 3.1 të shkallës së Rihterit. Tërmeti nuk ka shkaktuar ndonjë problem dhe nuk ka pasur pasoja as në njerëz as pasoja materiale në qytetet Tetovë dhe Gostivar, e as fshatrat përreth.

Artikulli paraprakPronari shqiptar nga Maqedonia, jep pica pa pagesë për të varfrit (Foto)
Artikulli vijuesBESA: BDI bëri bashkë duart me VMRO-në për të vrarë Marrëveshjen e Përzhinos