Xhenxhefil dhe limon kundër migrenës

Për ata që vuajnë nga migrena u ofrojmë një recetë me  çaj nga xhenxhefili dhe limoni i cili mund të zbus dhimbjet ndërsa sulmet e reja i bën më të rralla. Përveç se lehtëson dhimbjen e  kokës, xhenxhefili është efikas kundër mundimit që zakonisht ndodh me paraqitjen e migrenës.

Përgatitja:

Merreni një lugë të vogël me xhenxhefil pluhur dhe vendoseni në 2.5 dl ujë të vluar. Lëreni pak të ftohet dhe shtojeni edhe 1/2 limon dhe pine derisa është i vakët.

Çajin nga xhenxhefili dhe limoni përdoreni disa dita nga 3-4 gota, ndërsa është mirë të pihet edhe kur simptomat e migrenës nuk ekzistojnë që në këtë mënyrë sulmet të jenë sa më të ralla

(Islampress)

Artikulli paraprakShkenca vërteton – Hixhabi është mbrojtje kundër kancerit të lëkurës
Artikulli vijuesSi ta luftosh dembelizmin?