ZBULOHEN TË DHËNA TË REJA NË LIDHJE ME AVIONIN TURK TË RRËZUAR NGA SIRIA

0
203

Këshilli i Ministrave u mblodh dje nën drejtimin e Kryeministrit Rexhep Tajip Erdoan.

Mbledhja zgjati rreth 5 orë dhe Zëdhënësi i Qeverisë si dhe njëkohësisht edhe Zëvendës Kryeministri Bylent Arënç, pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave tha se lidhur me avionin turk të rrëzuar nga Siria janë shtënë në dorë të dhëna të reja.

Arënç tha se janë nxjerrë nga deti 9 pjesë të aeroplanit turk të rrëzuar në Detin Mesdhe.

Arënç i cili njoftoi se punimet në fund të detit janë në vijim e sipër tha se etapa e parë e punimeve kërkimore do të përfundojë në datën 31 korrik, ditë e martë në orën 24.00./trt/kohaislame