Thirja islame në media

Përdorimi i mediave është bërë një nga mjetet më të sukseshme dhe të dobishme të komunikimit në këtë kohë. Kjo është për shkak të...

Çka është domethëni e Hixhabit?

Nje vajze bleu nje celular te shtrenjte, dhe kur ia pa i ati kete aparat i tha: Babai: Bija ime! Cila ishte vepra e pare...

Jeto i tillë..! – Poezi mbi 20 këshillat nga Hoxha i dashur Bekir Halimi

Jeto i tillë..! Fillo i pari me selam Me përshëndetje ndaj të tjerëve Zemrat i qetëson dhe i rehaton Shton dashurinë mes vëllezërve. Që të duan njerëzit Gjithmonë buzëqeshju të...

Kritikët bëjnë thirrje për mbikqyrje më të fortë të transmetimit në Kosovë

Agjencia e rregullimit të transmetimit t Kosovës ka mbetur prapa në trajtimin e shkeljeve, thonë kritikët dhe në kalimin në transmetimin dixhital. Vëzhguesit dhe...

Si të respektoheni prej të tjerëve

Të gjithë duam të respektohemi prej të tjerëve, por respekti fitohet, e madje me mund. Nëse dëshiron të kesh sukses dhe të mësosh të...

Ta mbash në krah dhe ta përkëdhelësh nuk do të thotë ta llastosh

Ke një bebe të vogël dhe po fillon ta njohësh? Gjëja e parë që të bie në sy dhe që është e pamundur ta...

7 rregulla të Bill Gates, që nuk t’i mëson shkolla por të duhen gjithë...

Themeluesi i kompanisë Microsoft, jep këshilla për të një jetë të sukseshme e të pasur, pa nevojën e shkollës.Bill Gates, njëkohësisht ndër personat më...

Statusi i një anonimi për Adem Jasharin

Edhe pse është anonim në rrjetet sociale por në një status të postuar nga ai ka thënë disa fjalë të mëdha për Adem Jasharin....

Shkaqet që krijojnë qetësi në namaz – përgatitja për namaz

Përgatitja për namazEkzistojnë dhe kërkohen shumë çështje lidhur me përgatitjen për të hyrë në namaz. Mirëpo, sa për shembull mund t’i përmendim këto:- Përsëritja...

LUMTURIA SHPIRTËRORE

      Duke folur për faktorët që sjellin hapjen e gjoksit (lumturinë shpirtërore), Ibën Kajimi i rendit kështu: 1- Faktori më i...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...