Protestë kundër vizitës së Sisit në Indonezi

Në lidhje me vizitën e Sisit i cili vizitën e tij të fundit të turneut në Azi do ta kryejë në Xhakarta është mbajtur...

Tragjedia e refugjatëve në kamionin frigorifer: Kanë vdekur në Hungari

Policia e Austrisë ka deklaruar se ventilatori në kamionin frigorifer në të cilën janë gjetur trupat e 71 refugjatëve në autostradën në Austri, nuk...

Putin fajëson Evropën për krizën e emigrantëve

Presidenti rus, Valdimir Putin, ka thënë se për të nuk është e befasishme kriza e refugjatëve në BE pasi që Rusia së fundmi ka...

Formacionet zyrtare: Danimarkë – Shqipëri

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Danimarkë-Shqipëri. Kombëtarja jonë do të zbresë në fushë në ndeshjen ndaj Danimarkës, të vlefshme për eliminatoret e Euro...

Islamofobia në kulm: Arma e projektuar që të mos shfrytëzohet nga myslimanët

Një dyqan armësh në Florida, kanë lansuar një pushkë sulmi të firmës “Crusader”, që është e dizajnuar që “kurrë të mos përdoret nga terroristët...

Kriza e refugjatëve nuk do t`i sjell vlerësime pozitive Maqedonisë

Kriza e refugjatëve mund të ndikoj negativisht mbi dosjen me të cilën Maqedonia do të ikë në takimin e shefave të qeverive dhe ministrave...

Erdoğan, emëron Davutoğlu si kryeministër të përkohshëm

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan ka emëruar si Kryeministër për të formuar Këshillin e përkohshëm të Ministrave Kryetarin e Përgjithshëm të AK Partisë dhe...

Zvicër, nxënësja e mbuluar nuk lejohet në shkollë

Një nxënëse e mbuluar në kryeqytetin e Zvicrës pasi nuk lejohet të hyjë në shkollë dërgohet në shtëpi, raporton Anadolu Agency (AA). Sipas lajmit në...

Operacionet e Ushtrisë turke, dhjetëra terroristë të PKK të vrarë

Shtabi i Përgjithshëm i Turqisë ka njoftuar se në operacionet ajrore të ndërmarra në veri të Irakut kundër objektivave të organizatës terroriste separatiste janë...

Na ndiqni

166,789NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...