Qeveria e Kosovës vlerëson angazhimin e KFOR-it

Qeveria e Republikës së Kosovës është duke i përcjellë nga afër dhe me vëmendje të shtuar zhvillimet e fundit në pjesën veriore të Kosovës....

Tirana kërkon vetëpërmbajtje në Kosovë

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Shqipërisë ka reaguar pasditen e sotme lidhur me protestat e dhunshme që kanë përfshirë sot Prishtinën....

JAVA E TË PAGJETURVE, VESELI: SERBIA SYNON TË ZBEHË KRIMIN

Kosova vazhdon t'i kërkojë ende të zhdukurit e luftës tash e 16 vjet.Në kujtim të atyre që më nuk jetojnë, ka nisur sot `Java...

Kuvendi i Kosovës lanson xhiron virtuale

Qytetarët nga sot mund të shëtisin virtualisht nëpër ndërtesën e Kuvendit dhe t’i shohin ambientet e punës së përfaqësuesve të tyre të zgjedhur. Në...

Mbi 60 kosovarë kanë humbur jetën në vendet e punës

Gjatë 5 vjetëve të fundit, në sektorin e ndërtimtarisë 61 qytetarë kanë humbur jetën në vendet e tyre të punës, ndërkaq 220 të tjerë...

Ministri i Shëndetësisë: Ligji për sigurimet shëndetësore do të miratohet këtë vit

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu ka folur për sigurimet shëndetësore. Ministri Ismaili bëri të ditur se...

Skenderaj bëhet me Park të Biznesit

Sot, Asambleja Komunale e Skenderajt, votoi propozimin për Parkun e Biznesit, projekt ky që do t'i hap rrugë zhvillimit ekonomik të Skenderajt! Në Parkun e...

Kryeparlamentari u bën thirrje partive për debat rreth referendumit

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, kërkon pjekuri nga partitë politike për bisedimet me Serbinë dhe për idenë që vendi t’i nënshtrohet referendumit...

55 aksidente për 24 orë

Policia e Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë ndodhur 55 aksidente trafiku. Sipas njoftimit, 1 ka qenë me fatalitet, 24 me...

Hoxhë Shefqet Krasniqi me libër të ri "HYTBE – Porosi nga minberi"

Hoxha nga Prishtina Shefqet Krasniqi nuk ndalë aktivitetin e tij fisnik, ai së fundmi ka nxjer nga shtypi librin voluminoz  "HYTBE - Porosi nga minberi " Dr. Shefqet...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...