25 vjet burg për babain që vrau djalin e tij 14 vjeçar

Gjykata Themelore në Gjilan e ka dënuar sot me 25 vjet burg Gani Bërnjashi, për vrasjen e djalit të tij 14 vjeçar.

Rasti ka nodhur në maj të vitit të kaluar, në Karaçeva e Ulët. Bërnjashi e kishte rrahur me mjette të forta djalin e tij të vetëm dhe pas kësaj ai nuk e kishte dërguar për ndihmë mjeksore.

I dyshuari e kishte pranuar fajësinë “Veprën e kam kry por nuk jam mirë me krye, kam gabu shumë”.

Ai në deklaratën e tij para gjykatësve kishte rrëfyer në deatje se si e kishte mbytur djalin e tij, për shkak të një shume prej 1500 euro.

Artikulli paraprakSveçla: Në treg ka produkte serbe me datë të prodhimit pas vendosjes së taksës
Artikulli vijuesMinistri i Financave: Nëse s’kalon buxheti, nuk ka para as për zgjedhje