5 të vdekur nga orteku në Kanada

Si pasojë e një orteku, 5 persona mbetën të vdekur në një krahinë perëndimore të Kanadasë.

Viktimat të cilët humbën jetën i takonin moshës madhore e të cilët ishin në mesin e 17 personave të tjerë që po ushtronin ski në provincat kanadeze, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

Sipas autoriteteve policore, bëhet e ditur që rasti ende është duke u hetuar në lidhje me vdekjen tragjike të 5 personave.

Dëshmitarët thanë se ekipet emergjente dhe angazhimi i menjëhershëm për të shpëtuar viktimat ishte tejet në kohë por që ishte e pamundur ngase orteku kishte shpejtësi dhe përmasa të mëdha, transmeton Klan Kosova.

Artikulli paraprakSlloveni: Katër të vdekur pas përplasjes së 55 automjeteve
Artikulli vijuesItalia paralajmëron mbi shkatërrimin e zonës Shengen