8 mijë euro për Majlinda Kelmendin

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi pritet të shpërblehet me 8 mijë euro, ndërkaq trajneri i saj Driton Kuka, të shpërblehet me 4 mije euro, pas kërkesës së Bordit Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës.

Paratë, ajo bashkë me trajnerin e saj Kuka, do ti marrin nesër (e martë) nga Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi.
Kelmendi e Kuka, u shpërblyen nga Ministria për medaljen e bronztë të fituar në Kampionatin Evropian të mbajtur në Budapest nga data 25 deri më 27 Prill.

Shpërblimet ndahen bazuar në Rregulloren për Ndarjen e Shpërblimeve Shtetërore për Sportistët që arrijnë rezultatet kulmore në Garat Ndërkombëtare.kohaislame

Artikulli paraprak“Sulltani” me shokë do të përballen me drejtësinë
Artikulli vijuesRobben pranë rikthimit në Angli