8 të vdekur të Myanmar nga përmbytjet

Së paku 8 veta kanë vdekur në Myanmar, për shkak të përmbytjeve që ka bërë të zhvendosen mbi 500,000 njerëz nga shtëpitë e tyre.
Ministria e Mirëqenies Sociale ka thënë se 8 persona janë të mbytur dhe qindra të tjerë të zhvendosur.
Përmbytjet në Myanmar gjatë stinës me shira janë të shpeshta. Vitin e kaluar 100 njerëz u mbytën dhe 1 milion të tjerë ishin të prekur nga përmbytjet./KohaIslame

Artikulli paraprakXhudisti nga Egjipti refuzoi ti jap dorën rivalit të tij Izraelit
Artikulli vijuesDosja e Shefave IX: Shteti në shërbim të djemve të Adem Grabovcit (Video)