Abdilaqim Ademi: Nuk e lëshojmë Qeverinë

0
276
Pas dorëheqjeve të Jankullovskës, Janakieskit dhe Mijallkovit, u përfol se edhe ministri i arsimit nga radhët e BDI-së, Abdilaqim Ademi ka dhënë dorëheqje. Mirëpo ai për Portalb, ka demantuar kategorikisht këtë informatë duke thënë se nuk është e vërtetë.
 
“As unë e asnjë ministër shqiptar nuk jemi dorëhequr për dallim nga kolegët tanë maqedonas. Nesër do të ketë seancë qeveritare për minstrat e rinj, në ora 13″ tha Ademi.