Aksident në Carralevë, dy të lënduar

0
227

Një aksident ka ndodhur në fshatin Carralevë të Shtimës në mes të dy automjeteve. Deri tek aksidenti ka ardhur kur një person duke lëvizur me veturën Citroen duke mos e përshtatur shpejtësinë e lëvizjes me kushtet e rrugës humb kontrollin mbi automjetin dhe godet rimorkion e automjetit transportues Iveko. Si pasojë e aksidenti përveç dëmeve materiale lëndime trupore pësojnë ngasësi i veturës dhe një pasagjer mashkull të cilët janë dërguar në QKUK në Prishtinë./Kosova Sot