Aksion i Inspeksionit dhe Policisë në Deçan, për rrënimin e lokaleve në qendër

Inspeksioni komunal në Deçan në bashkëpunim me Policinë e Kosovës kanë ndërmarrë sot një aksion për rrënimin e disa lokaleve në qendër të qytetit.

Aksioni është kundërshtuar nga pronarët e lokaleve të cilët e quajnë veprimin si selektiv.

Inspeksioni është i vendosur që të vazhdoi aksionin deri në përfundimin e këtij plani./Indeksonline/

Artikulli paraprakHarxhon serbi, paguan shqiptari
Artikulli vijuesAKB e BSPK pajtohen për pagën minimale në Kosovë