Arrestohet gazetari kontravers Zoran Bozhinovski, gëzim i madh tek shqiptarët në Maqedoni

Policia serbe në orët e hershme të mëngjesit ka arrestuar gazetarin kontravers, Zoran Bozhinovski.

Ai është arrestuar në Novi Sad dhe do të del në Gjykatë.

Pritet që këto ditë ai të ekstradohet në Maqedoni.Ai dyshohet se ka publikuar audio-xhirimet e ish zv.Krzeministrit Musa Xhaferi, shkruan Zhurnal,

Artikulli paraprakSiria në krye të agjendës së takimit Putin-Netanyahu
Artikulli vijuesÇollaku: Nuk jam dezertor…