Avionët turq godasin caqet DAESH-it në Siri

Tre objekte të cilat janë identifikuar si të organizatës terroriste DAESH, një automjet dhe një motoçikletë janë shkatërruar, ndërsa janë neutralizuar 20 terroristë

Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë Turke njoftoi se është kryer një operacion ajror me anë të avionëve luftarak të Forcave Ajrore Turke më shtator të shtunën mes orës 19:38 dhe 19:44 në jug të Tell El Hava të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Tre objekte të cilat janë identifikuar si të organizatës terroriste DAESH, një automjet dhe një motoçikletë janë shkatërruar, ndërsa janë neutralizuar 20 terroristë.

Avionët luftarak i kryen me sukses detyrat dhe u kthyen në bazat e tyre.

Artikulli paraprak‘Mafia shqiptare po rrezikon jetën e turistëve me pije letale’
Artikulli vijuesPuding shtëpie me vanillë dhe kakao