Avioni del nga pista në Kinë, 5 të plagosur

0
207
Në një aksident të ndodhur si pasojë e daljes nga pista gjatë uljes e një avioni udhëtarësh në Kinë plagosen 5 persona
 
Në një aksident të ndodhur si pasojë e daljes nga pista gjatë uljes e një avioni udhëtarësh në Kinë plagosen 5 perosna, raporton Anadolu Agency (AA)-
 
Sipas një lajmi të agjencisë së lajmeve Shinhua, avioni i udhëtarëve i kompanisë ajrore Kineze Joyair, doli nga pista gjatë uljes në aeroportin ndërkombëtarë Fucou Çangli i cili ndodhet në rajonin Fucien në juglindje të vendit.
 
Pas aksidenti është vërjetur se në avion ndodheshin 45 udhëtarë dhe 7 pjesëtarë të akiupazhit dhe gjithashtu është vërejtur se nga avioni ka dalë tym dhe i është thyer një krah.
 
Mësohet gjithashtu se akipet e zjarrëfikësese kanë ndërhyrë në pjesën e avionit nga ku doli tymi dhe se pas ngjarjes aeroporti është mbyllur përkohësisht.
 
Ndërsa në lidhje me të plagosurit nuk është dhënë informacion, por është theksuar se kompania ajrore Joyair ka kërkuaj ndjesë në lidhje me ngjarjen në faqen zyrtare të saj në internet.kohaislame