"Baba, ti me vrave…" Histori e dhimbshme !!!

“Baba, ti me vrave…” Histori e dhimbshme !!!

Ne nje rruge para syve te nje zonje, ndodhi nje aksident. Si pasoje nje djalosh plagoset rende, me ndihmen e disa njerzve qe ndodheshin aty vune 20-vjecarin ne makinen e zonjes e cila e transportoj menjehere ne spital.
Djaloshi kishte hemoragji, zonja arriti ne spital sa me shpejt qe mundej.
Turni i nates e mori djaloshin nga makina e zonjes dhe e futen brenda, hyri bashke me ta dhe zonja per te mesuar kush ishte djaloshi dhe per te njoftuar familjen e tij.
Mjeket e turnit diagnozuan se duhej menjehere te hynte ne sallen e operacionit,iu ofrua kirurgun i cili per te bere operacionin donte 1000 euro!
Ja thane zonjes ,e cila i pyeti cfare po ndodh dhe qe nuk e njihte djaloshin. ?
Informuan mjekun por atij nuk i interesonte kjo donte parate.
Zonja duke pare djaloshin qe ngadale po vdiste tha: Mire vazhdoni po shkoj te sjell leket. Dhe me te vertet zonja solli leket dhe atehere mjeku erdhi.
Por cfare ironie te servir nganjehere jeta, ate nate pa se para syve ishte djali i tij qe po jepte shpirt.
Sapo pa djaloshin ai i shtangur ngeli ne vend, u zverdh, u zbardh, morri ngjyren e te vdekurit. Ra mbi djaloshin duke uleritur!
Dhe djaloshi tha fjalet e tij te fundit: -Baba me vrave, dhe dha shpirt.
Zonja e deshperuar nga kjo ngjarje me lot ne sy, hodhi parat ne fytyre te mjekut dhe tha.
-Merri te besh varimin e djalit tend…!!
SHPERNDAJE ta shohin mjeket e Shqipërisë,Kosoves edhe Maqedonisë !!!!!!!!!!!

Artikulli paraprak“Shkencëtarët” u takuan për të zbuluar një “gabim” në Kur’an
Artikulli vijuesKush është Babai !?