Benitez: Jemi të kualifikuar

0
189

Menaxheri i Chelseat, Rafa Benitez, ka deklaruar se ekipi i tij është tashmë i kualifikuar në rrethin tjetër të Europa League pas fitores në Stamford Bridge me rezultat 3-1.

“Sigurisht se ata duhet që të shënojnë dy gola për t’u kualifikuar dhe atë që të mos shënojmë fare ne, por ne jemi të bindur se mund të shënojmë së paku një gol”.

“Jam i kënaqur, por jo 100 përqind i kënaqur, sepse pranuam një gol kur kemi qenë në kontroll të lojës. Mendoj se penaltia ishte diskutabile. Incidenti ishte larg për ta parë me sytë e mi, por isha i frustruar me paraqitjen e gjyqtarit, megjithëse kjo është pjesë e lojës”.

“Punë isha i kënaqur që e pashë ekipin duke fituar dhe jam i kënaquru për Fernando Torresin pasi ai po punon mirë në stërvitje dhe ne jemi të kënaqur me kontributin e tij për ekipin dhe me mënyrën se si ai po punon”, ka thënë spanjolli.kohaislame