Besarta Kastrati e pranon vrasjen e Fidan Shabit

Besarta Kastrati, vajza e biznesmenit pejan që vdiq kohë më parë nga një sulm me bombë, pranon se e ka vrarë Fidan Shabin.

Burime të Klan Kosovës kanë bërë të ditur se pranimin krimit ajo e ka bërë në prani të avokatit të saj, por sipas saj motivi i vrasjes nuk ka të bëjë asgjë me babin e saj.
Këto burime kanë bërë me dije se Besarta ka thënë se Shabi e kishte dhunuar kohë me parë dhe se në ët gjallë të babait ët saj, tash të ndjerit Salih Kastrati, asaj i ka ardhur turp të tregonte.
Besarta ka thënë para hetuesve se vrasjen e ka kryer me armen e viktimës,.revolen e Fidan Shabit. /Indeksonline/kohaislame

Artikulli paraprakKryengritësit libian mësojnë nga Kosova
Artikulli vijuesSallatat dhe supat për humbjen e peshës