Bushati fillon vizitën në BeH, takohet me homologun Crnadak

Ministri shqiptar përveç do të pritet edhe nga kryesuesi i Presidencës së BeH-së, kryesuesi i Këshillit të Ministrave të BeH-së, si dhe nga anëtarët e Dhomës së Përfaqësuesve të Popujve.

Me takimin me ministrin e Jashtëm të Bosnjë dhe Hercegovinës (BeH), Igor Crnadak, ka filluar vizita zyrtare e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati në BeH, raporton Anadolu Agency (AA).

Pas takimit mes dy ministrave ka vijuar një takim tjetër i delegacioneve të të dyja ministrive, ndërsa më pas dy homologët do të kenë deklarata për mediat.

Ministri shqiptar përveç tjerash do të pritet edhe nga kryesuesi i Presidencës së BeH-së, Bakir Izetbegoviç, kryesuesi i Këshillit të Ministrave të BeH-së, Denis Zvizdiç, si dhe nga anëtarët e Dhomës së Përfaqësuesve të Popujve.

Artikulli paraprakRritja e buxhetit nga huamarrja
Artikulli vijuesÇmimet e naftës bien pas takimit të dështuar të OPEC-ut gjatë fundjavës