Pse rrjetet sociale janë falas

Pyetje: a ke menduar pse rrjetet sociale janë falas? Përgjigja: kur nuk e paguan çmimin e mallit, atëherë dije ti je malli!! Andaj kujdes dhe mendo! "Celulari...

Para kufomës së Faraonit

Dr. Aid el Karni Para pak ditësh vizitova muzeun kombëtar në Kajro dhe pashë të ashtuquajturin Faraon, që shtypi, tiranizoi, mëkatoi dhe e kaloi cakun,...

Kongresi i Çeçenisë: “Sunitë” sipas mez’hebit të Putinit dhe djaloshit të tij të llastuar 

Ahmed Selit Studiues dhe shkrimtar palestinez Në një kokë kur avionët e pushtuesit gjakatar rus shkatërrojnë fshatra dhe qytete të tëra siriane, presidenti i Çeçenisë, Ramadan...

Alsat-M, kah ja ke msy?! Ku don me thy qafën?!

Editorial nga portali Monitor MK Në ditën kur morëm një sihariq, në ditën kur vdiq masakruesi i mijëra fëmijëve, grave e pleqve musliman në Palestinë,...

Hashim Thaqi, Isla Mustafa, Kadri Veseli, çnderuan dhe përbuzen të Krishterët në Vatikan

Hashim Thaqi, Isla Mustafa, Kadri Veseli, dhe disa politikane tjerë të Kosovës e bën një mëkat të madh, e përbuzen Kishën dhe Rregullin kishtare...

Aid El-Karni: Ajo që na dallon neve prej Perëndimit është “pika”

Aid El-Karni: Ajo që na dallon neve prej Perëndimit është “pika” Ata janë perëndimorë (ar. el-garb – الغرب ), ndërsa ne jemi arabë (ar. el-areb...

Baca Salih Kabashi e zen në rren “historianin” Hakif Bajramin

Salih Kabashi SILLU SILLU RRENË E VJETËR... Historiani i ish-Komitetit Krahinor, një nga ekzekutorët politik, më 1981, të historianit të madh shqiptar Ali Hadri, aspak i...

Ky njeri udhëtoi në 60 shtete për 4 vite dhe e gjeti Islamin gjatë...

  4 vite më parë ai vendosi ta braktisë shtëpinë dhe ta jetojë ëndrrën e tij duke udhëtuar nëpër botë. Disa prej shteteve të cilat...

Vajzat e bukura të Instagramit, modeli i suksesit që kalon “mes këmbëve”

Nga Manjola Bregasi Plazhe ekzotike, ushqime delikate dhe poza sensuale femrash nën diell. Është ky imazhi që të del sot thuajse në çdo faqe instagrami...

Xhifri, sufisti që bën thirrje për një Islam amerikan

Nga  Selman Rashid el Amari Thirrësi sufist Ali el Xhifri ka lindur në Xhideh të Arabisë Saudite në vitin 1391 H ose 1971. Ai u...

Na ndiqni

166,447NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...