Emigrantët sirianë përballen me Islamofobi dhe diskriminim në Europë

0
Shumë qytetarë europianë nuk duken aspak entuziastë për të pranuar më shumë refugjatë sirianë që ikin nga lufta dhe varfëria në Siri. Kjo “krizë”...

Armët e shërbimeve sekrete

0
Historia e përdorimit të armëve speciale është e vjetër. Qysh në lashtësi janë përdorur shigjeta, thika dhe shpata të helmuara me helme speciale, të...

Ndihma e rusëve për Zogun Majko: Princi tha të vërtetën

0
    TIRANE- Ish-kryeministri shqiptar, njëherësh një nga zërat më të fortë në PS, Pandeli Majko shprehet se Leka Zogu II me deklaratën e tij...

Islami folklorik, nuk është feja ime!

0
Lexova sot, shënimet e një biznesmeni kinez, që thoshte, se disa tregtarë muslimanë më kërkojnë të vendos emrat e firmave të njohura ndërkombëtare, si...

Ja si duket një ari i uritur VIDEO

0
Ky është momenti tmerrues i takimit të një arushe polare të uritur me një kameraman të BBC-së në Polin e Veriut ku ndodhej për...

Ja njerëzit tek të cilët është shpresa e umetit…

0
Kafur Ahshejdiu dhe shoku i tij shin skllevër të zi. Në kohën kur Katai ibën Tuluni ishte guvernator i Egjiptit i sollën në treg...

Ngushëllime krejt shqiptarëve të ndershëm..!

0
Ngushëllime krejt shqiptarëve të ndershëm..! "Askush nuk u kujtua të thoshte një fjalë a një mesazh, një ngushëllim publik a një status në fb a...

Reportazh i BBC-së: Në Shqipërinë e tolerancës fetare, aty ku ezanin e thërret një...

0
Shqipëria vijon të tërheqë vëmendjen e botës për bashkëjetesën e saj fetare. Dhe është BBC ajo që i ka kushtuar një reportazh këtij fenomeni,...

Antisemitizmi sërish një temë në Berlin

0
Dy incidente antisemite dhe debate të forta politike për synet-rrethprerjen. Politika reagon duke dënuar të gjitha format e antisemitizmit dhe ksenofobisë.Të mërkurën (26.09.2012) u...

THASHETHEMET DHE PROPAGANDAT NË KOHË KRIZASH

0
  Pyetja: Disa autorë, e në veçanti nga ata që frekuentojnë internetin, kanë bërë shprehi që të publikojnë lajme të pakonfirmuara, gjë që për...