"Njeriu-fluturak" u hodh nga kulla 318 metrash

0
Hedhja e parë nga kulla më e lartë televizive e Bashkimit Evropian me lartësi 368 metra u realizua dje nga "njeriu fluturak" në Rigë,...

Në fillim të pushimeve verore

0
Falënderimet dhe lavdërimet janë për Allahun, Zotin e gjithë botëve. Paqja, mëshira dhe bekimet janë për Muhamedin, familjen dhe shokët e tij deri në...

Ftuesi dhe frika e kohës

0
“Nuk ka më punëmirë se ai që fton në rrugë të Allahut, punon punë të mira dhe deklaron se është mysliman”. Kuran. Nderi më i...

Gjermanët diskriminohen për shkak të moshës

0
Një e pesta e gjermanëve thonë se e kanë ndierë veten të paktën njëherë në jetë të diskriminuar për shkak të moshës së tyre....

Qëndrimi i LHSH për lëndën e fesë nëpër shkollat publike

0
Të nderuar besimtarë! Këto ditë në Kuvendin e Shqiperise është diskutuar projektligji “Për sistemin arsimor parauniversitar në Republikën e Shqipërisë” ku ndër të tjera...

I pafajshmi lirohet pas 16 vitesh në burg

0
Një i dënuar me burgim të përjetshëm në SHBA për përdhunim dhe vrasje u lirua pas 16 vitesh në burg, pasi provat gjenetike vërtetuan...

Xhirime të klienteve me minifunde dhe dekolte në supermarkete

0
Kërkimet e revistës gjermane Spiegel nxjerrin në dritë një praktikë flagrante të shkeljes së ligjeve të punës nga Aldi si edhe shkelje të rregullave...

KOREANËT I THANË STOP SHOUT PORNOGRAFIK TË LADY GAGA

0
Grupet e krishtera në Korenë e Jugut bënë thirrje të premten për anulimin e koncertit të pop ikonës Lady Gaga duke thënë se ajo...

Oficerët amerikanë mësojnë se "Amerika është në luftë me islamin:"

0
Pentagoni njoftoi të mërkurën se është duke hetuar se si në ligjërata të kolegjeve ushtarake mësoheshin oficerët se Shtetet e Bashkuara ishin në luftë...

Si jetoj me djalin e droguar

0
Një nënë që jeton prej dhjetë vitesh me djalin e droguar u rrëfye në emisionin ‘Pasdite në Top Channel’ duke zbuluar dramën e saj....