Vdekja e Rebekës dhe ne të gjallët

0
Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm morëm lajmin e hidhur se ka ndërruar jetë Rebeka Rexhepi. Rebeka, ishte vajza e kreatores Xheraldina...

Baca Mehmet u ngule

0
Ka qenë temë ditore e rrjeteve sociale shkrimi tij, kush pro e kush kundër. Titulli prej akademiku dhe ndihma e mediave virtuale për të...

KRENARIA E RREJSHME (Gold AG vs Besiana Xharra).

0
Shkruan: B. GASHI KRENARIA E RREJSHME Te jesh racist eshte ta konfirmosh se je me intelegjence te ulet, keshtu e vertetoi shkenca! Te publikosh gjera paragjykuese pa pardon...

Lajmi i fundit – ” Dështoj edhe një puç”

0
  " Dështoj edhe një puç" Mbrëmë në emisionin " Rubikon " dështoj edhe një puç tjetër, i organizuar dhe orkestruar nga moderatori i ketij emisioni...

Mëkati që po bëjmë me Nënë Terezën

0
Nga Ardian Vehbiu Janë momente kur gëzimin e natyrshëm katolikëve, edhe atyre shqiptarë, po ua shurdhojnë e mbytin rrahjet e gjoksit të politikanëve, oportunistëve, kombëtaristëve,...

Ahmed Kalaja, koment mbi lajmin për "ditarin me njësha të Atifete Jahjagës"

0
Pak fjalë mbi gjurmimin edhe nxjerrjen e një dëftese shkolle të presidentes Jahjaga. Lajmi nr. 1 sot në mediat online, sidomos ato kosovare, ishte një...

Pse sulmohet hoxhë Irfani?

0
Të jesh prijës fetar, e sidomos i fesë Islame është presion dhe barrë e rëndë që disa e kuptojnë e disa e shohin me...

Enis Presheva reagon ndaj akademik Mehemt Krajës

0
Njëri ndër akademikët më ta pashëm në dukje për moshën që ka për mua ishte Mehmet Kraja. Por edhe linte përshtypje të njeriu serioz,...

Disa ditë para Brukselit, këto janë disa sulme terroriste që ndoshta nuk keni dëgjuar

0
Qyteti i Brukselit ishte goditur nga eksplodime këtë të Martë, ku mbetën 34 të mbytur dhe 170 të tjerë të lënduar. Askush nuk e...

Turku, ky armik i përjetshëm i shqiptarëve

0
Halil Ibrahimi Pas publikimit të lajmit se vëllai i kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafës, qenka sorollatur nëpër Evropë duke kërkuar azil, e kërcënimit të raportuar...