“Çlirimtarët” që po vrasin Kosovën!

Pesë shtetet kryesore të Perëndimit, SHBA, Gjermania, Britania e Madhe, Franca dhe Italia, janë bashkuar në qëndrimin e tyre kundër përpjekjeve të udhëheqësve kosovarë...

Shesheli, kuçedra e Ballkanit

Dionis Xhafa I akuzuari për krime të përbindshme e të tmerrshme mbi shqiptarët, boshnjakët e mbi kroatët Vojislav Sheshel që nga Haga ku fatkeqësisht u...

Në Islam, për gruan, çdo dit është ditë e gruas

Falënderimi dhe lavdërimi i takon Allahut, Zotit të botrave. Lavdia dhe bekimi i Tij qofshin mbi profetin tonë, Muhamedin, mbi familjen dhe të gjithë...

Larg alkoolit, larg drogës! Ruajuni nga mallkimi i Zotit!

Të dashur dhe të shtrenjtë, rinia e jonë besimtare, Kam dëshirë që këtë mesazh ta zhvilloj në formën e një bashkëbisedimi me maturantët e Medresesë...

NOAM CHOMSKY: SUNDIMTARËT E NJERËZIMIT!

Kur pyesim “Kush e sundon botën?” zakonisht ne përdorim normën standarde që aktorët në çështjet botërore janë shtetet, së pari fuqitë e mëdha, dhe...

Problemi duhet të mënjanohet nga thelbi i tij

Problemi duhet të mënjanohet nga thelbi i tij. Nuk duhet të jetë problemi jonë se ku shkojnë refugjatët sirianë dhe a pranohen ose jo, kjo...

Turqia dhe struktura paralele

Dr Xhasim Sultan Me shpërbërjen e Bashkimit Sovjetik u përhap kaosi nga Çeçenia në Afrikën Veriore, duke mbërritur gjer në Irak. Vala e trazirave përfshiu...

Turqia si faktor shkatërruese e ëndrrave Anglo-Franceze !!

Savash VELIU Lojrat mbi Turqinë janë cikrime momentale që sjellin zëra dhe dukuri mashtruese në opinion të gjër që bëjnë Turqinë të mos shoh fotografin...

Epoka jonë është epoka e plastikës, dhe duhet të marrë fund

Nga Cesar Rodriguez Garavito, El Espectador Ajo që do të mbijetojë është dashuria jonë, shkroi poeti Philip Larkin më 1956. Anglezi nuk e dinte se...

E drejta për praktikimin e namazit në institucionet shtetërore dhe private

Kur sot më së shumti thirremi në vlera të demokracisë, ku të drejtat e njeriut kanë marrë hovë të avancimit të tyre, ku secili...

Na ndiqni

170,120NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...

Aleksander Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë

E përditshmja serbe “”Blic” ka mësuar se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka ftuar Këshillin e Sigurisë Kombëtare për shkak të aksionit të sotëm...