Tuesday, July 5, 2022

Pinterest tani hapet për të gjithë

0
Rrjeti social Pinterest tani është i hapur dhe të gjithë mund të regjistrohen, duke e larguar pengesën e cila tejkalohej vetëm me ftesa teksa...

Si të evitoni lodhjen nga ekrani i kompjuterit

0
Shumica prej nesh qëndrojnë në ditët e sotme me orë të tëra para kompjuterit dhe pothuajse gjithmonë vjen momenti kur ndjejmë lodhje dhe dhimbje...

Evropë: 67 për qind e bizneseve ndalojnë qasjen në Facebook

0
Edhe përkundër faktit se përdorimi i rrjeteve sociale po rritet çdo ditë e më shumë, duke u shndërruar në asete të rëndësishme për shitje,...

Internet Explorer 10 do ta ketë të integruar Flash-in në Windows 8

0
Internet Explorer 10 do ta ketë të integruar Flash-in në Windows 8, i cili mund të përdoret në tëgjithë ueb brouserët kur punohet si...

Hapet gara për dy liçensat e fundit 3G

0
Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka shpallur nisjen e procedurave për dhënien e dy liçensave të tjera për teknologjinë 3G. AKEP njoftoi zyrtarisht...

Lenovo e gatshme të blejë BlackBerry’in

0
Drejtori ekzekutiv i kompanisë Lenovo, i ka thënë gazetës franceze se kompania e tij është e interesuar të blejë rivalin e saj, prodhuesin e...

WhatsApp tashmë edhe me me thirrje

0
WhatsApp ka nisur testimin e thirrjeve midis përdoruesve të tij.  Ata e kishin lajmëruar lëshimin e këtij shërbimi dhe duket se brenda pak kohësh...

Google lançon shërbimin që bën të mundur fshirjen e reklamave nga uebfaqet

0
A ndiheni të lodhur dhe tepër të bezdisur nga të gjitha reklamat që ndeshni online?! Sigurisht që po, ndaj Google ka menduar për këtë...

Shpikja e IBM-it, energji e pastër për të gjithë planetin

0
Një ekip nga IBM-i kohët e fundit ka arritur të shpikë të ashtuquajturin sistem termik të përqëndrimit të lartë fotovoltaik (HCPVT), i aftë të...

Shkencëtarët krijojnë letër inteligjente

0
Shkencëtarët amerikanë kanë krijuar një mënyrë për vendosjen e qarqeve me frekuenca radioje të identifikimit në letër, që ata thonë se është më e...