Akifah Baxter, ish-krishtere, SH.B.A.

Duke shëtitur nëpër bibliotekë në kërkim të udhëzimit, Akifja gjeti një libër rreth Islamit. Unë gjithmonë kam qenë e vetëdijshme për ekzistencën e Zotit....

Falja e të tjerëve i bën mirë zemrës

Thuhet se të gabosh është njerëzore dhe të falësh është hyjnore. Por, një studim i ri ka dalë në përfundim se të falësh gabimet...
video

Si të shumëzoni me gishta (trika matematikor) (Video)

Shumëzimi me gishta. Duke shumëzuar 6, 7, 8, 9 dhe 10 duke përdorur gishtat.  /Kumti.com https://www.youtube.com/watch?v=ieX9UlD087c

Nëse Pejgamberi nuk është hakmarrë kundër asnjërit që e ka kërcënuar, çdo veprim tjetër...

Nëse Pejgamberi, sal-lallahu alejhi ve sel-lem, nuk është hakmarrë kundër asnjërit që e ka kërcënuar për jetë, e të mos flasim për orvatjet tjera...

Bereqeti i Zotit është në tokë

Mr. Azmir Jusufi Njeriu – pjesë e Tokës Nuk ka asnjë dyshim në faktin që Allahu e krijoi tokën dhe e pasuroi me të gjitha elementet...

Asnjë fotografi e Skenderbeut dhe Elena Gjikes nuk janë larguar

Ky është statusi që kryetari i komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka shkruar sot pasi dolën fjalë se TIKA pas renovimit ka larguar nga...

Shëro mërzinë tënde

Bekir HALIMI (twitter) Shëro mërzinë tënde duke i bërë të lumtur tjerët përreth teje

I pastrehu dorëzoi çantën e gjetur me 42 mijë dollarë, i japin 110 mijë

Një i pastrehë në Boston të SHBA u bë objekt lajmi pak ditë më parë pasi kishte dorëzuar në polici një çantë shpine që...

Vrisni gjithë dynjanë…

Enklid Pelari, në një status të tij shkruan: "Vrisni gjithë dynjanë po të doni dhe mos kini frikë se askush nuk ju quan terrorrist...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...