Orë policore në Bregun Perëndimor për shkak të festës Rosh Hashanah

Në Bregun e okupuar Perëndimor ushtria izraelite ka vendosur orë policore për shkak të Rosh Hashanah, festës hebreje që fillon sonte, transmeton Anadolu Agency...

Arrestohet kryebashkiaku i Kavajës, falsifikoi dokumentet

Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi është arrestuar këtë të hënë me urdhër të Prokurorisë me akuzën e falsifikimit të dokumenteve. Mandati për arrestimin e tij...

Exclusive: Mbi dhjetëra nxënës dhe profesorë shqiptarë helmohen në Shkup, Alarmi i vërtet

Helmimet serbe të nxënësve shqiptar ka ndodhur sot edhe në shkollën e Çairit në Shkupit. Dhjetë nxënës dhe profesorë shqiptarë janë helmuar nga nje gaz...

Ban: Sulm i “tmerrshëm terrorist”

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka vlerësuar si sulmi në Pakistan, me ç’rast u vranë së paku 69 vetë, shumica...

“Qëndroni, mos e leni kte fé! Rune besën e t’parve tuj!”

Të gjitha falënderimet e plota dhe madhështia absolute i takojnë vetëm All-llahut të Madhëruar, i Cili krijoi vdekjen dhe jetën, si sprovë për kalimtarët...

Presidenti i Shqipërisë Nishani vizitë zyrtare në Jordani

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, në kuadër të vizitës shtetërore në Jordani u prit sot me një ceremoni zyrtare nga Mbreti Abudllah...

Publikohen pamjet e operacionit ndaj puçistëve në kullen e kontrollit të aeroportit ataturk

Janë publikuar pamjet e kamerave të sigurisë në kullën e aeroportit Ataturk, në të cilat tregohet operacioni i forcave të policisë së Stambollit ndaj...

Pajisje elektrike nga Turqia për familjet e përmbytura në Hasanbeg

Donacion i pajisjeve elektrike nga Turqia sot do t’u dorëzohet amvisërive të përfshira nga përmbytjet në fshatin Hasanbeg. Siç u bë e ditur, donacionin do ta...

Studiuesja gjermane: Mediat po e nxisin islamofobinë

Katja Drechsler, bashkëpunëtore e lartë në Akademinë e Feve të Botës në Universitetin e Hamburgut, thotë se janë mediat ato që nxisin islamofobinë në...

Veliaj: Xhamia e Madhe me parking nëntokësor për 200 makina (Foto)

Kryetari i Bashkisë së Tiranës inspekton punimet për ndërtimin e Xhamisë së Namazgjasë Me përfundimin e ndërtimit të Xhamisë së Namazgjasë, Tirana do të përfitojë...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...