Mashtrimi i madh me “autobusin e së ardhmes”! (Foto)

Projekti “Transit Elevated Bus” që po zhvillohet në Kinë mrekulloi gjithë botën dhe u pa si një zgjidhje për trafikun. Autobusi futurist i projektuar në...

Zeqirija Ibrahimi apel për aktivistët e Lëvizjes BESA

Zeqirija Ibrahimi fton aktivistët e Lëvizjes BESA që të përmbahen nga fjalori fyes, ofendues dhe vulgar Meqë ditëve të fundit po ashpërsohet beteja virtuale në...

“Shpërthimet në Bruksel”, mbyllet kufiri mes Francës dhe Belgjikës

Belgjika dhe Franca kanë mbyllur kufirin mes tyre për shkak të sulmeve terroriste që ndodhën në Bruksel. Nga shpërthimi në aeroportin e Brukselit janë të...

Bankat nuk ndalen, fitojnë mbi 81 milionë euro

Sipas Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) bankat fituan deri nëntor të vitit të kaluar 20 milionë më shumë se deri në nëntor 2014. Në...

Zuckerberg del në mbrojtje të muslimanëve, përkundër Trumpit

Marck Zuckerberg, themeluesi i rrjetit më të madh social, ka shprehur përkrahjen e tij për myslimanët, që, sipas tij, janë duke u frikësuar për...

Si po e përjeton rinia muslimane "umetin" në epokën digjitale?

Të gjithë jemi dëshmitar të këtyre ditëve se si mediat sociale janë mbushur nga pamjet e adhurimeve që po bëhen në Meke gjatë periudhës...

Danezët kërkojnë sherr: Hapin ekspozitë me karikatura të Pejgamberit Muhamed alejhi selam

Organizata daneze e quajtur "Stop Islamizimit të Danimarkës" (SIAD) në Kopenhagë ka hapur një ekspozitë që përmban fyerje ndaj Profetit Muhammed. Konkretisht, këto janë karikaturat...

Ebu Hanife dhe ateistët

Një ditë, i dituri Ebu Hanife ishte ballafaquar dhe po diskutonte me ateistët e kohës së tij dhe debati ishte fokusuar mbi ekzistencën e...

17 vjet pas lufte, Policia e Kosovës pa asnjë listë kriminelësh serbë. Ekspertët e...

Nga Blendi Gashi Arrestimi nga serbët i komandantit të policisë së Mitrovicës, Nehat Thaçi, vazhdon të mbetet temë diskutimi në opinionin publik kosovar. Për këtë çështje,...

Shqipëri-Serbi, shifra dhe fakte historike

Në prag të përballjes vendimtare mes Shqipërisë dhe Serbisë në “Elbasan Arena”, në kuadër të eliminatoreve të Europianit, panoramimi i disa fakteve historike por...

Na ndiqni

166,487NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...