Tuesday, March 21, 2023

Bora paralizon trafikun në Rusi

0
Qytetarët e Rusisë, vendi i njohur për temperatura të acarta dhe borës, janë habitur nga reshjet e dendura të ditëve të fundit, që kanë...

Siri – 5 Strategjitë e sulmeve ushtarake mbi regjimin

0
Numërimi së prapthi për ofensivën në Siri ka filluar dhe sulmi i shumëdiskutuar mbi regjimin e Bashar al Assad-it mund të fillojë nga çasti...

Ofertë e “çmendur” për telefonin e gazetares, me të cilin Erdogan foli mbrëmjen e...

0
Përveç se kishte luajtur një rol të rëndësishëm në historinë e Turqisë, intervista e gazetares së CNN Turk me presidentin turk Recep Tayip Erdogan,...

“Skënderbeu nuk iku nga sulltani – ai u caktua si qeveritar në Shqipëri”

0
Në 550 vjetorin e vdekjes së Gjergj Kastriotit Skënderbeut, hostriani Aurel Plasari, ka thënë një intervistë në Opinion në TV Klan rreth figures së...

Kabineti i ri frances me tre ministra myslimanë

0
Nga 34 ministra në qeverinë e Hollande-s tre janë myslimanë. Ata janë Najat Vallaud-Belkacem, Yamina Benguigui dhe Kader Arif. Najat Vallaud-Belkacem, me origjinë nga...

Hamasi refuzon “iniciativën për paqe” të Francës

0
Në një deklaratë të publikuar nga Hamasi theksohet se iniciativa e Francës është në kundërshtim me interesat kombëtare dhe të popullit palestinez GAZA (AA) -...

Kush dhe pse po i shtyen të dorëhiqen kryespiunët e Kosovës?

0
As dy vite të plota Agron Selimaj nuk arriti të qëndrojë në postin e kryetarit të Agjencisë Kosovare të Intelegjencës, pasi dha dorëheqje dje...

Veteranët e UÇK-së bllokuan rrugën Prishtinë – Fushë-Kosovë

0
Veteranët e Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në 13 vjetorin e hyrjes së KFOR-it në Kosovë, kanë bllokuar sot për gjysmë ore magjistralen...

“S’më thanë që do më intervistonte një myslimane” (Video)

0
Ajo është fituese e Çmimit Nobel për Paqen dhe një ikonë e rezistencës në mbarë botën. Por heroina e Burmës (Mianmarit), Aung San Suu Kyi...

Qeveria holandeze paditet për ndryshimet klimatike

0
Aktivistët në Holandë kanë paditur qeverinë për dështimin që të mbrojë qytetarët nga ndryshimet klimatike.   Padia, e hartuar nga rreth 900 qytetarë, ka...