OKB reagon për pezullimin e kontakteve mes SHBA-së dhe Rusisë

Kombet e Bashkuara kanë shprehur keqardhjen për dështimin e marrëveshjes mes qeverisë së SHBA-ve dhe Rusisë për ndalimin e konflikteve në Siri, raporton Anadolu...

Prifti nigerian pranon Islamin dhe e shndërron kishën në xhami

Pavarësisht rritjes së urrejtjes kundër Islamit dhe muslimanëve dhe paraqitjes mashtruese të fesë paqësore në mbarë botën, një pastor nigerian e shndërroi kishën e...

Siri – ’’AI’’ dënon transferimin e civilëve në gjykatën ushtarake

''Amnesty International'' dënoi transferimin e të paktën dy mjekëve dhe një palestinezi në një gjykatë ushtarake siriane, vendimet e së cilës janë pa apel....

Ibërdemaj e Lajçi: Në Dukagjin u bënë veteranë ata që ishin refugjatë

Dy veteranë të UÇK-së, ish-ushtarë të Brigadës 136 Rugova, janë të pakënaqur me procesin e verifikimit të veteranëve në anën e Dukagjinit. Imer Ibërdemaj...

Erdoan: Në Brazil është kurthi i njëjtë si në Turqi

Kryeministri Rexhep Tajip Erdoan vijon mitingjet me temë “Respekt për Vullnetin Kombëtar”. Kryeministri turk iu drejtua popullit në mitingun e Samsunit ku interesi i...

Masakron partnerin në video, në kërkim aktori i filmave gay

TORONTO-Autoritet kanadeze janë vënë në kërkim të një aktori të filmave porno në Kanada i cili dyshohet se ka vrarë një person dhe pjesët...

Jep dorëheqje Kryeministri sllovak

Kryeministri sllovak Robert Fico ka dhënë dorëheqje, pas më shumë se dy javësh prej kur kanë nisur trazirat publike dhe protestat në rrugë si...

SHBA, agjenti vret studentin e zhveshur

Nuk ndalen aktet e dhunës të kryera nga forcat e rendit ndaj qytetarëve të çarmatosur në Shtetet e Bashkuara. Një polic i kampusit të...

Në Leposaviq sulmohet vetura e një zyrtari

Ish -drejtori i ndërmarrjes komunale të Leposaviq Miladin Miniq, ka qenë cak i të shtënave me armë zjarri të mërkurën pak para mesnate kanë...

Izrael, vazhdojnë kërkimet për agresorin e Tel Avivit

Në Izrael, forcat e rendit vazhdojnë kërkimet e atentatorit që një ditë më parë sulmoi me armë zjarri një bar në qendër të Tel...

Na ndiqni

166,487NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...