Jelekët e verdhë shkundin ekonominë dhe turizmin e Francës

Numri i vizitorëve po ashtu ka shënuar rënie për 4,2 për qind, ndërsa dyqanet, restorantet dhe qendrat tregtare humbën dy miliardë euro. Rreth 58 mijë...

Britania e Madhe sonte voton marrëveshjen e daljes nga BE-ja

Deputetët e Dhomës së Ulët të parlamentit britanik do ta votojnë sonte rreth orës 19 sipas kohës lokale marrëveshjen për tërheqjen e Britanisë së...
video

Polici, plumb koleges police (Video)

Policia amerikane publikoi pamjet nga një aksion në Lafayette, në shtetin e Indianës, ku tregohet se si një efektive u qëllua aksidentalisht nga kolegu...

Bie papunësia në nivele rekorde në Eurozonë

Papunësia më e ulët në nëntor në BE ishte në Çeki me 1,9 për qind. Pas Çekisë vijojnë Gjermania me 3,3 për qind dhe...

Eksperti ekonomik iranian paralajmëron rënie të madhe të eksportit të naftës

"Për fat të keq, do të shohim një dobësim të shpejtë të ekonomisë iraniane. Shumë kompani do të ulin kapacitetet apo do të mbyllen",...

Theresa May: Mos pranimi i Brexit-it do të ishte katastrofal

May u bëri thirrje deputetëve "të bëjnë gjënë e duhur për vendin", sepse refuzimi i vullnetit të popullit do të ishte "një shkelje katastrofike...

Zbulohen rezerva të reja të mëdha ari në Sudan

Rezervat e sapozbuluara të arit janë me kapacitete prodhimi deri në 7 tonë në vit Në një nga vendet më varfëra në botë, Sudan, janë...

Trump kërcënon ekonomikisht Turqinë

Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar të shkatërrojë ekonomikisht Turqinë nëse ajo sulmon forcat kurde në Siri pas tërheqjes së planifikuar të trupave...

Ivanka Trump ose Nikki Haley kandidate për në krye të Bankës Botërore

Dy gra, Nikki Haley dhe Ivanka Trump, njëra ish-ambasadore në OKB dhe tjetra vajza e presidentit, janë midis kandidatëve të mundshëm të SHBA për...

Pse është Barcelona destinacioni më i preferuar nga të rinjtë

Mjaft prej agjensive turistike bien dakord se shumica e të rinjve preferojnë të vizitojnë Barcelonën për pushimet verore. Por cilat janë arsyet, përveç ofertave...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...