Nexhmije Hoxha: Ish-të përndjekurit, vjedhës lopësh. Në 50 vjet s'u vranë njerëz sa sot!

0
TIRANE-Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e udhëheqësit komunist rrëfen në një intervistë për gazetarin Janusz Bugajski në “Albanian Screen” vitet në krah të Enverit. “Ndihma e...

Qeveria shpenzoi 10 milionë euro për politika të paplanifikuara

0
Prishtinë, 26 mars - Vendimet e Qeverisë nxorën nga arka e shtetit 10 milionë euro, të cilat u shpenzuan pa planifikim buxhetor, shkruan sot...

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

0
Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

0
Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...

Aleksander Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë

0
E përditshmja serbe “”Blic” ka mësuar se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka ftuar Këshillin e Sigurisë Kombëtare për shkak të aksionit të sotëm...

Videoja ku mashtruesit Kadri Rexhepi e Rrahim Hashimi e përfshijnë Xhavit Halitin në fajde...

0
Nuk është vetëm Kadri Veseli, është edhe Xhavit Haliti. Një video e siguruar nga Gazeta Online Insajderi, nënkryetari i Kuvendit të Kosovës përflitet si...

Kryetari i Deçanit, i vendosur të mos ia kthejë pronën Manastirit

0
Ka tre vjet që Gjykata Kushtetuese e Kosovës kishte marrë vendim, sipas të cilit i njihet e drejta e pronësisë Manastirit të Deçanit mbi...

Të rinjtë në Kosovë, Të mbikualifikuar për punën që bëjnë

0
Kundër dëshirës dhe përgatitjes së tyre, për shkak të gjendjes socio-ekonomike në Kosovë, të rinjtë shprehen të gatshëm të bëjnë punë nën nivelin e...

Asfalti prishet brenda ditës në Malishevë (VIDEO)

0
Një investim në komunën e Malishevës, është vënë në mëdyshje. Atje u intervenua në meremetimin e një rruge, një ditë pasi që ëshët asfaltuar....

Një i lënduar nga aksidenti në Pejë

0
Mbrëmë pas mesnate ka ndodhur një aksidente trafiku në Pejë mes një veture dhe një motoçiklete. Rreth këtij aksidenti për Indeksonline ka folur zëdhënësi i...