Besiana F. Xharra e kërcnon Mulla Osmanin – Hoxha i publikon mesazhet e saja

Gazetarja Besiana F. Xharra ka kërcnuar Mulla Osman Musliun nëpërmjet mesazheve, ku ky i fundit ka reaguar duke i publikuar në rrjetin social mesazhet...

Milaim Zeka ja shilon antiIslamistit Kastriot Myftaraj

Milaim Zeka ka goditur disa “gazetar” sharllatan dhe “kamikaz” te cilet e kane ngatteruar profesionin e  tyre, dhe sigurisht ata puojne për sherbime te...

Haxhijtë me Bager?! Gënjejnë katolikët Arbana Xharra (zëri) Berat Buzhalla (express)

Për hir të së vërtetës , gjithashtu nderit ndaj haxhinjëve të vdekur në Mina Gati në te gjitha mediet online qarkullon një lajm I cili...

Pse u krijua Zona Neutrale e Junikut dhe pse u prish ajo.

Pse ndodhi vrasja e nipit të Sulejman Vokshit, Beqirit më 22 janar 1923 Pse u vra Beqir Vokshi ?Çfarë ishte vrasja e 22 janarit 1923. ?Pse u...

Shokuese: Kjo është gjuha që përdor një gazetar ndaj koleges së tij në Kosovë

Një studente e Jurdikut, njëherë edhe gazetare ka shokuar opinion publik me disa mesazhe private që janë shkëmbyer mes disa kolegeve portalit Insajder. Kështu...

Berat Buzhala mund të dënohet deri 5 vjet burg

Në zhvillimet e fundit në Turqi, pati reagime dhe komente prej më të ndryshmeve edhe nga shoqëria kosovare. Përveç ekzaltimit me puçin, kishim edhe...

Njësitë speciale të serbisë hyjnë në Kosovë, maskohen si gjuetarë, janë edhe paramilitarët e...

Serbia ka ngritur masat e sigurisë në Kosovë duke pozicionuar përgjatë maleve në të dy anët e hekurudhës Leshak-Mitrovice, pjesëtarë të njësive speciale të...

Fisnik Ismaili: Çka keni me këtë flamur të Francës?

Deputeti i parlamentit të Kosovë, Fisnik Ismaili ka kritikuar ndërrimin e fotove të profilit duke e bërë hijezim flamurin e Francës, si formë përkrahje...

Skandal: Baton Haxhiu fyen Muslimanët

Gazetari problematik baton haxhiu prap ka fyer komunitetin muslimanë, ai së fundmi ka thënë se nuk mund të jesh edhe intelektual edhe musliman, ndërkaq ish...

Berat Buzhalla tallet me haxhilerët (Foto)

Njeri nder themeluesit e gazetes expres nuk ka të ndalur rreth talljeve apo ironive që i bene për muslimanët. Se fundi ka gjete kohe qe...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...