video

Videoja ku mashtruesit Kadri Rexhepi e Rrahim Hashimi e përfshijnë Xhavit Halitin në fajde...

Nuk është vetëm Kadri Veseli, është edhe Xhavit Haliti. Një video e siguruar nga Gazeta Online Insajderi, nënkryetari i Kuvendit të Kosovës përflitet si...

Intervista ekskluzive e Ismail Qemalit në Vjenë (1912): “Ja ç’kërkojmë ne shqiptarët”

Gazeta franceze “Journal des Débats Politiques et Littéraires”, kishte botuar të martën e 26 nëntorit 1912, në ballinë, intervistën e Ismail Qemalit, zhvilluar në...

Autostrada e Dukagjinit, projekti më gjigant i Qeverisë Haradinaj

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, e ka quajtur projektin më gjigant dhe atraktiv të Qeverisë Haradinaj, autostradën e Dukagjinit. Këtë e ka thënë...

Trusti i Kosovës me super paga

Për vitin 2016, pagat e komplet stafit në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës arrijnë afër gjysmë milioni euro. Por janë vetëm tre zyrtarë...

Krijimi i Tv7 shpërlarje parash apo investim në fuqizimin e mediave në Kosovë (Video)

Paratë e krimit politik po investohen në media në Kosovë, duke u pastruar në pjesën tjetër të kombit. Në këtë investim nuk ka se si...

Qeveria dhe Posta e Kosovës vazhdojnë përplasjen

Qeveria dhe Posta e Kosovës vazhdojnë të përplasen rreth ligjshmërisë së kërkesës së parashtruar nga Posta, për ndarjen e mjeteve nga buxheti i Kosovës...

Hoxhë Shefqet Krasniqi me libër të ri "HYTBE – Porosi nga minberi"

Hoxha nga Prishtina Shefqet Krasniqi nuk ndalë aktivitetin e tij fisnik, ai së fundmi ka nxjer nga shtypi librin voluminoz  "HYTBE - Porosi nga minberi " Dr. Shefqet...

E rrallë, momenti kur Adem Jashari niset në aksion (Video)

Pamje që pak kush i ka parë deri më tash janë shfaqur këto ditë. Në to shihet komandanti Legjendar Adem Jashari. Kjo video e realizuar...

Bjeshkët e Junikut promovohen në mbarë botën (Foto)

Kosova ka plotë mrekulli të turizmit malor dhe atraksione turistike dimrore, por pa dyshim Juniku  është ndër vendët më të bukra për skijim. Junikut ka...

Tenderët ‘familjarё’ të Komunës së Prishtinës

Kompania “All Zone” që viteve të fundit po i ‘gëlltit’ tenderët e Komunës së Prishtinës, ka një ‘msit’ të mundshëm brenda komunës, që kryetari...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...