Tuesday, March 21, 2023

Aleksander Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë

0
E përditshmja serbe “”Blic” ka mësuar se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka ftuar Këshillin e Sigurisë Kombëtare për shkak të aksionit të sotëm...

Videoja ku mashtruesit Kadri Rexhepi e Rrahim Hashimi e përfshijnë Xhavit Halitin në fajde...

0
Nuk është vetëm Kadri Veseli, është edhe Xhavit Haliti. Një video e siguruar nga Gazeta Online Insajderi, nënkryetari i Kuvendit të Kosovës përflitet si...

Kryetari i Deçanit, i vendosur të mos ia kthejë pronën Manastirit

0
Ka tre vjet që Gjykata Kushtetuese e Kosovës kishte marrë vendim, sipas të cilit i njihet e drejta e pronësisë Manastirit të Deçanit mbi...

Të rinjtë në Kosovë, Të mbikualifikuar për punën që bëjnë

0
Kundër dëshirës dhe përgatitjes së tyre, për shkak të gjendjes socio-ekonomike në Kosovë, të rinjtë shprehen të gatshëm të bëjnë punë nën nivelin e...

Asfalti prishet brenda ditës në Malishevë (VIDEO)

0
Një investim në komunën e Malishevës, është vënë në mëdyshje. Atje u intervenua në meremetimin e një rruge, një ditë pasi që ëshët asfaltuar....

Arrestohet pastori, për 500 dollarë shiste bileta për në “xhenet”

0
Një klerik nga Zimbabvea, pastori Tito Watts dhe gruaja e tij e quajtur Amanda, janë arrestuar për shkak se janë zënë duke shitur bileta për...

Britanikët: Brexit na futi në krizë

0
Shumica e britanikëve besojnë se vendi është në krizë për shkak të Brexit-it, duke kërkuar zgjedhje të përgjithshme të parakohshme. Kjo, sipas një sondazhi të...

Ja më trimat e më frikacakët për luftë, mes popujve e feve

0
A do të luftoni dhe rrezikoni vdekjen për vendin tuaj nëse do shpërthente një luftë? Kjo është një pyetje e ngritur nga një sondazh i...

“Emigrimi i milionerëve”, këto janë vendet e parajsave fiskale ku ata rehatohen

0
Milionerë nga e mbarë bota po lëvizin drejt vendeve të reja me një ritëm më të lartë se kurrë, shpesh për qëllime tatimore ose...

Një i lënduar nga aksidenti në Pejë

0
Mbrëmë pas mesnate ka ndodhur një aksidente trafiku në Pejë mes një veture dhe një motoçiklete. Rreth këtij aksidenti për Indeksonline ka folur zëdhënësi i...