Sanohen dëmet në sistemin e energjisë elektrike

Shkup, 4 gusht  - Fshatrat Vejcë, Brodec, Bozovcë, Veshallë, Narashte dhe një pjesë e fshatit Shipkovicë përsëri po furnizohen me energji elektrike. Janë sanuar shtyllat...

Refugjatët përmes protestës kërkojnë hapjen e kufirit

Rriten tensionet në pikën kufitare mes Greqisë dhe Maqedonisë pas marrëveshjes mes BE-së dhe Turqisë. Rreth 300 emigrantë përfshirë këtu burra, gra dhe fëmijë...

Tërmeti dridh Malin e Zi,Prishtinën dhe Tiranën

Një tërmet sapo u ndie në Prishtinë. Tërmeti ndodhi rreth orës 11:47. Shemsi Mustafa nga Instituti Sizmik i Kosovës ka bërë me dije për Telegrafin...

Lëvizja BESA – Butel: Sa metra KRYQ në Butel ka kushtuar shqiponja ilegale në...

Pasi Këshilli Komunal i Komunës së Butelit mori vendin për dhënien e lejes për vendosjen e Kryqit në territorin e komunës së Butelit, Lëvizja...

Sot raundi i tretë i zgjedhjeve në Çair

Sot do të rivotohet në vendvotimin 2901 në Komunën e Çairit në Maqedoni. KSHZ votoi unanimisht pro rivotimit në Çair, duke u bazuar edhe...

SKANDAL: Anëtari i kryesisë qendore dhe njeriu i afërt i Vesel Memedit të RDK,...

SKANDAL: Anëtari i kryesisë qendore dhe njeriu i afërt i Vesel Memedit të RDK, Vigjilent Leka ofendon rëndë nënat shqiptare - mbulesën muslimane e...

Arestohen dy ushtarë të KFOR-it në qendrën e Shkupit

Policia e Maqedonisë sot në mëngjes arrestoi dy pjesëtare të KFOR-it nga Danimarka, saktësisht rreth orës 1 e 20 min pas mesnate në qendër...

Bio e shqiptarëve të Kosovës të përfshirë në Kumanovë (Foto)

Mediat në Maqedoni raportojnë se Sami Ukshini, i njohur si Komandant Sokoli, Beg Rizaj, Dem Shehu dhe Muhamet Krasniqi- Komandant Malisheva, janë disa nga kosovarët...

Është koha që shqiptarët e Maqedonisë t`i kthehen problemeve ekonomike

Shqiptarët në Republikën e Maqedonisë ende po merren me probleme etnike. Edhe pse, realisht problemet e tyre mund të janë sociale, psikologjike dhe ekonomike,...

Hysni Shaqiri thirrje shqiptarëve: Të dalim masovikisht në protestat e 9 Majit! (Video)

Deputeti i UÇK-së dhe veprimtari i çështjes shqiptare, Hysni Shaqiri u ka bërë thirrje shqiptarëve që sa më masovikisht të marrin pjesë në protestat...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...