Skandaloze: në Tetovë do të ndërtohet kryqi gjigand (Foto)

Shoqata e vëllazërisë krishtere do të ndërtojë një kullë prej shkëmbi në zemër të Kodrës së Diellit dhe në majën e saj do vendoset...

Zoran Zaev, të martën viziton Kosovën

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, të martën pritet ta vizitojë Kosovën. Lajmin e ka bërë të ditur vet kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. “Nesër e mirëpres...

Gruevski lavdrohet me ekonomi afrikane

Ekspertët thonë se rritja e kostos së jetesës në vitet e fundit ka ndikuar në anulimin e rritjes së Bruto prodhimit vendor për kokë...

Muhamed Zekiri: I frigsohem vetëm Allahut o ju kërcnues!

Gazetari Muhamed Zekiri nëpërmjetë një postimi në Facebook ka bërë me dije se ai dhe familja e tij është kërcënuar ditët e fundit, por...

Kumanova s'do të preket nga Prokurorja speciale

Kumanovës dhe gjykimi i kosovarëve që u arrestuan pas ngjarjes së rëndë të fillimit të majit do të mbeten në duart e Prokurorisë Publike....

Lëvizja BESA: Takim miqësor në Ambasadën e R. së Shqipërisë

Sot kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, dhe anëtari i Trupit Koordinues, Zeqirija Ibrahimi, realizuan një takim në Ambasadën e Republikës së Shqipërisë, ku...

U shua edhe një pishtari i arsimit, ndëron jetë profesori Qani Mehmeti

Ka ndëruar jetë një nga pishtarët e arsimit shqip në Maqedoni, profesori universitar dhe publicisti i njohur Qani Mehmeti. Mehmeti ka qenë profesor i katedrës...

Idomeni po kthehet në “moçal” , frikë për sëmundje

Situata në kufirin greko-maqedonas vijon të mbetet e pandryshuar, me emigrantët të cilët kanë mbetur të bllokuar në kushte ekstreme. Rreth 12.000 njerëz vazhdojnë...

Taksistët e Gjevgjelisë protestojnë, duan kulaçin nga halli i refugjatëve?!

- Sot në fillim prej ora 10 nisi protesta e Shoqatës së taksive të licencuar “Auto taksistët” nga Gjevgjelia, të cilët me veturat e...

Mbyllja e kufijve do të sjellë emigrim ilegal

Rritja e kriminalitetit dhe cështja e sigurisë është në rezik pas paralajmërimeve se Austria, Gjermania, Suedia dhe Danimarka kanë vendosur kontrolle në kufij për...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...