Zaev: Rasti “Kumanova” do të ketë hetim ndërkombëtar

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj dhe ai i Maqedonisë, Zoran Zaev pas takimit të përbashkët kanë mbajtur një konferencë për media, ku thanë se...

Zoran Zaev, të martën viziton Kosovën

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, të martën pritet ta vizitojë Kosovën. Lajmin e ka bërë të ditur vet kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. “Nesër e mirëpres...
video

Rasti “monstra” nga fillimi deri në fund (video)

Si rrodhën ngjarjet gjatë këtyre viteve, si u realizua aksioni i koduar “Monstra”?Si u arrestuan dhe etiketuan gratë dhe nënat shqiptare? Si u realizua...
video

Rrëfimi prekës i Haki Azirit, Si është planifikuar skenari për ta vrarë atë! Video

Pa dashur t’i japim ngjyrime politike, një fakt është i pamohueshëm. Zyrtarët e BDI-së menjëherë pas arrestimit, thoshin se Haki Aziri është i lirë...

Reshjet e shiut në Shkup, Vardari del nga shtrati

Si pasojë e reshjeve të pa ndërprera të shiut një pjesë e lumi Vardar ka dal nga shtrati, bëhet fjalë për pjesën e shëtitores...
video

Paraburgosen shumica e të arrestuarve për dhunën në Kuvend në Maqedoni

Gjykata Penale e Shkupit i ka caktuar masën e paraburgimit shumicës së pjesëtarëve të grupit të arrestuarve për dhunën në Kuvendin e Maqedonisë, më...

Sot pritet riformatimi i Qeverisë së Maqedonisë

Sot është dita finale për plotësimin e kabinetit qeveritar, respektivisht përzgjedhjen e ministrit të ri të Shëndetësisë, ministrit pa resor dhe zv.ministrit të Arsimit. Alsat...

Ndotja e ajrit në Maqedoni në nivel të lartë

Në të gjitha komunat e Shkupit mbrëmë ndotja e ajrit ishte në nivel shumë të lartë. Stacionet matëse tregojnë se koncentrimet e PM 10...

Marrëveshjet për furnizime publike prej dhjetorit në dispozicion për qytetarët e Maqedonisë

Marrëveshjet për furnizime publike prej muajit të ardhshëm do të jenë në dispozicion për opinionin. Organi kontraktues do të ketë për obligim që marrëveshjen ta...

Shtyhet seanca për “Sopotin”

Seanca e sotme për rastin “Sopoti” me të cilën vepron PSP është shtyrë për më 20 dhjetor. Arsye për shtyrjen e seancës ishte pasi dëshmitaro...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...