Tuesday, July 5, 2022

Universiteti “Kirili dhe Metodi” injoron studentët shqiptarë

0
Shkup, 30 gusht - Në prag të regjistrimeve, Universiteti “Kiril dhe Metodi nuk ofron asnjë material në gjuhën shqipe. Edhe pse është universitet shtetëror...

Kumanovë, shënohet Dita Botërore e Mbulesës

0
Forumi Rinor Islam – Dega Kumanovë shënoi 01 shkurtin, Ditën Botërore të Mbulesës. Në shesh të qytetit u bë shpërndarja e fletushkave për mbulesën si...

Tërmet 3.1shkallë në Tetovë dhe Gostivar

0
Mëngjesin e sotëm rreth orës 2:30 minuta në rajonin e  Pollogut është regjistruar një tërmet i fuqishëm i cili epiqendrën e ka pasur në...

Ish-shefi i shërbimit sekret maqedonas në prokurori

0
Prokuroria Speciale Publike në Maqedoni ka marrë në pyetje Ish-Shefi e shërbimit sekret maqedonas për rastin "Tortura". Vetëm pas dy orësh në hapësirat e...

Pas debatit, BESA dhe PPD-ja me qëndrime të përbashkëta

0
Tetovë, 29 gusht - Duke parë rëndësinë e konceptit të reformës zgjedhore, që është e aktualizuar në bazë të Marrëveshjes së Përzhinos, si dhe...

Fillon shitja e kartolinave në Shkup me “Car Dushanin” dhe “Kryqin në Butel”

0
Në tregjet e Shkupit prej sot ka filluar shitja e kartolinave me fotografitë e përmendores së “Car Dushanit” në Shkup, si dhe kryqit gjigant...

“Do të hetohet si dhe ç’ka është ndërtuar në projektin ‘Shkupi 2014′”

0
“Komuna Qendër po bën revizion komplet dhe kontrolle në disa objekte dhe përmendore nga projekti “Shkupi 2014”, para se gjithash “Nënë Tereza”, “Shtëpia e...

Han: Duhet që të gjejmë zgjidhje për krizën e refugjatëve në Maqedoni

0
Një ekip nga Komisioni evropian së bashku me ekspert nga Maqedonia nga e hëna do të vlerësojnë nevojat e resurseve njerëzore dhe ndihmës financiare...

MPJ-­ja ka dërguar notë në Zyrën greke për lidhje në Shkup

0
Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë ka dërguar notë në Zyrën për lidhje të Greqisë në Shkup, si përgjigje ndaj protestës...

Kampistët e BDI tek gurthemeli kryqit në Butel (FOTO)

0
Nën tingujt e muzikës, pranë zjarreve të ndezura, telefonat në duar, kjo është fotografia e kampistëve protestues të BDI-së, që prej mbrëmë po qëndrojnë...