Plazhi i Shëngjinit zbukurohet nga bora (Foto)

Reshjet e borës kanë përfshirë pjesën më të madhe të Shqipërisë. Situata më e rënduar sa i përket qarkullimit rrugor shfaqet në veri-lindje dhe...

Shqipëria, e para në botë për numrin e bar-kafeve

Shqipëria përgjithësisht është nga fundi për çdo renditje, si p.sh. për të ardhurat për frymë, për cilësinë e ajrit, për keqqeverisjen, për ambientin për...

Shqipërinë humb në arbitrazh 57 milionë $

Shqipëria ka marrë një tjetër goditje të rëndë nga gjykatat ndërkombëtare. Këtë herë është gjykata e arbitrazhit në Paris, e cila ka dënuar qeverinë...

Rama: HEC-et nuk ndërtohen

Një fabrikim kriminal me koordinata të manipuluara, kështu e ka cilësuar në Facebook kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama lejen mjedisore për ndërtimin e HEC-eve...

Sali Berisha: Ja çfarë i thashë në telefon Erdoganit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar një telefonatë që ka pasur me ministrin e Jashtëm të Turqisë në vitin 2012, kur ishte hedhur në OKB...

FMN kundër Qeverisë Shqiptare

Fondi Monetar Ndërkombëtar shprehet kategorikisht kundër ndërtimit të rrugëve me koncesion nga kompani private. Në kohën që qeveria vetëm pak ditë më parë firmosi...

S’ka marrëveshje për detin Shqipëria me Greqinë

“Nuk ka një marrëveshje për detin mes Greqisë dhe Shqipërisë”. Kështu është shprehur mbrëmjen e kaluar në “Top Show” këshilltari i ministrit të Jashtëm, Ditmir...

Nënshkruhet kontrata për rrugën e Arbërit

Në mjediset e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë u firmos sot kontrata e koncesionit me objekt “Përmirësimi, ndërtimi, operimi dhe mirëmbajtja e Rrugës së...

Lumi Vjosa dhe Shkumbin dalin nga shtrati

Reshjet e dendura të fundjavës dhe prurjet nga malet e Pindit në Greqi sollën dhe fryrjen e lumit Vjosa. Në disa zona të Vlorës dhe...

Cila ishte banka e parë e huaj në Shqipëri

Sipas historianit të financave të Shqipërisë, Haxhi Shkoza, instituti i parë financiar i ndërtuar në bazë të kritereve moderne të veprimtarisë monetare në Perandorinë...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...