Bota po çmendet për recetën me dy përbërës, që largon yndyrën nga gjaku

Te niveli i lartë i yndyrës, nganjëherë mund të vërehen shtresa të verdha të indit në formë të pllakave në kapakët e sipërm të...

Pse i Dërguari i Allahut salAllahu alejhi we selam ndaloi mbajtjen e qenve në...

Transmetohet nga ibni Omeri që ka thënë se kam dëgjuar Pejgamberin salAllahu alejhi we selem duke thënë: "Kush mban qen pos atij të...

Ja 9 arsye pse ju nuk do të bëheni kurrë të pasur

Milioneri Steve Siebold beson se, çdokush ka mundësinë që të bëhet i pasur. Dëshironi të bëheni të pasur? Për t’ju ardhur në ndihmë që të...

5 Ushqimet e ndaluara nga Kurani.

Ushqimi i dikujt tjetër, që nuk merret ligjërisht – domethënë i blerë ose i dhuruar nga tjetri. Dëshmia kuranore që provon këtë ndalim është...

Mjekësia profetike: Ja pse u ndalua fryerja në ushqimin e nxehtë

Kjo është një praktikë e zakonshme të cilën e përdorin shumë njerëz, e sidomos fëmijët. Ne e dimë se i Dërguari i Allahut s.a.v.s....

Nëse hani këtë mëngjes çdo ditë do të humbisni kile shumë shpejt!

Ne të gjithë e dimë se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, veçanërisht në qoftë se doni të ulni peshën. Një studim i...

Cili është ndryshimi midis pandemisë dhe epidemisë?

Megjithëse ato përdoren ndonjëherë në mënyrë të ndërsjellë, ekziston një dallim midis pandemisë dhe epidemisë. Kur ka një shpërthim të sëmundjes, gjëja më shqetësuese është...

Lija e ujit (lija e qenit), si t’i ruajmë fëmijët nga ajo

Një fëmijë me linë e dhenve të njohur në popull edhe me emra të tjerë si  “Lija e ujit” apo ”Lija e qenit” (variçelë) mund...

Si i shëronte dhimbjet e fytit Profeti Muhammed

Si i shëronte dhimbjet e fytit Profeti Muhammed Në dy Sahih-ët shënohet se Pejgamberi alejhi selam ka thënë: “Me të vërtetë, mjekimi më i mirë...

Si ta zbuloni nëse keni çekuilibër hormonal

Hormonet janë substanca kimike që rregullojnë një shumëllojshmëri të fiziologjisë dhe të sjelljes, duke përfshirë tretjen, metabolizmin, frymëmarrjen, funksionin e indeve, perceptimit ndijor, sekretimin,...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...