Mishi i përpunuar shkakton kancer të gjirit

Mishi i përpunuar shkakton kancer të gjirit Gjykimi dhe vendimi është përfundimtar: Mishrat e përpunuara si proshuta, sallami dhe suxhuku, që të gjitha rrisin rrezikun...

Ushqime që duhet të konsumoni kur jeni me të ftohur

Supë pule organike Ngrënia e një tasi me supë pule siguron më shumë se thjesht rehati kur ke një të ftohtë të tmerrshëm. Hulumtimet ende...

Presioni i lartë i gjakut shpesh është një diagnozë e rreme

Një studim i publikuar në Canadian Family Physiciansays thotë se më shumë se gjysma e mjekëve kanadezë ende përdorin pajisje manuale për të kontrolluar...

Vaj i jasminës; Shoqëruesi më i mirë i femrave

Vaji jasminës nxirret nga lulet e jasminës dhe është me veti të shumta kuruese. Aroma e tj është e ëmbël dhe ekzotike. Vaji orgjinal...

Varësia e ndaj lojërave të fatit/bixhozit/bastoreve dhe problemi i tyre

Si të ndaloni varësinë ndaj lojërave të fatit/bixhozit/basteve dhe të rifitoni kontrollin e jetës suaj Mund t’i ndodhë kujtdo nga ndonjë çast gjatë jetës: Basti...

Droga dhe parandalimi i saj

Është një rrjet aq mirë i organizuar i prodhimit, përpunimit, distribuimit dhe përdorimit të drogës, saqë edhe masat më të rrepta legale nuk kanë...

Ushqimet që ju ndihmojnë ta luftoni lodhjen pranverore

Këshilla – Lodhja për t’u çuar, sikleti pas drekës, kafeja e domosdoshme për t’u zgjuar… Tashmë pranvera pothuajse ka ardhur dhe bashkë me të...

Skandali me “mishin belg” alarm i fundit

Oda Ekonomike e Kosovës (OEK), nëpërmjet një reagimi publik lidhur me skandalin e “mishit belg” ka thënë se ka ekspozuar shumë qartë rrezikun e...

QKUK-ja përfshihet nga zjarri

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 11:50, në repartin intensiv të Klinikës Obstetrike Gjinekologjike në një Intra tavolinë ka...

Shenjat paralajmëruese të sëmundjeve të zemrës

Sëmundja e zemrës është shkaku numër një i vdekjes në vende të ndryshme të botës. Arteriet e bllokuara shpesh çojnë në sëmundje të zemrës, që...

Na ndiqni

166,483NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...