Si të kursejmë ujin?

0
Uji i pijshëm, është themelor për jetën e njeriut, shume i rëndësishëm për ekuilibrin e planetit, por edhe me burime te kufizuara. Ndaj sa...

Disa këshilla që duhet t’i ndiqni kur mobiloni tualetin

0
Ju dëshironi të ndryshoni mobiliet, por kjo duhet të bëhet në përputhje me stilin e tualetit tuaj. Nëse tualeti juaj është klasik, ka vaskë...

Ja pse nuk duhet të shtoni vaj kur zieni makarona

0
Për të gatuar makaronat në mënyrë të shëndetshme dhe me një shije të mrekullueshme, duhet të keni parasysh disa këshilla. Një prej tyre është...

10 stilet kryesore të shtëpive

0
  Njihuni me 10 stilet kryesore të shtëpive: Cape Cod, franceze, koloniale, viktoriane, tudor, zejtari, vilë, mesdhetare, fermë dhe bashkëkohore.   Çfarë stili...

#5 Ide për ndriçimin e kopshtit apo oborrit

0
# Ide për ndriçimin e kopshtit apo oborrit

Majdanoz, limon dhe mjaltë – Për shëndetin e mendjes

0
Kur dëgjon për majdanozin, gjëja e parë që të vjen ndërmend është një supë e shëndetshme, ose një sallatë e zbukuruar me gjethet e...

Kujdesuni që shtëpia të ketë ajrin të duhur

0
Edhe pse myku zakonisht ka një nuancë të zezë (ose kafe), mos e neglizhoni në qoftë se shikoni njolla jeshile, të verdha ose akoma...

Teknikë e pabesueshme për eliminimin e aromave të padëshiruara të frigoriferit!!

0
Nëse vendosni një filxhan të mbushur me kafe Turke në frigorifer, ajo eliminon të gjitha aromat e padëshiruara në të. Kjo është një mënyrë...

6 mënyra si të heqim qafe milingonat

0
Keni probleme me milingonat? Fillimisht keni vënë re disa milingona në kuzhinë, pranë koshit të plehrave, në lavaman apo në banjë pranë tualetit. Je...

Si ta mbajmë shtëpinë të freskët në verë

0
Në stinën e verës të gjithë duam të rrimë në një ambjent të freskët dhe të rehatshëm, sidomos në shtëpi. Kondicineri nuk e vetmja...