Messi thyen edhe një rekord në La Liga

0
Njëri nga futbollistët më të mirë në histori të La Ligas, Leo Messi sot ka thyer edhe një rekord në elitën e futbollit spanjoll. Ylli...

Reali i pamëshirshëm ndaj Betisit

0
Real Madridi është rikthyer te fitorja në La Liga, pas tri barazimeve radhazi, duke e mposhtur me rezultat të thellë Betisin. “Los Blancos” shënuan fitore...

Juve transferon supertalentin palestinez

0
Juventusi i ka shtuar kualitetin ekipit të të rinjve të saj me talentin 10 vjeçar palestinez, raporton Goal. Rashed Al-Hajjawi, palestinezi i lindur në Norvegji,...

Shiu i pa fat lanë Shqipërinë e magjishme, Spanja triumfon!

0
Kombëtarja shqiptare e futbollit ka pësuar humbje nga Spanja në duelin e madh të zhvilluar në Loro Boriçi të Shkodrës. Ndeshja përfundoi me rezultat...

Shkodran Mustafi rrëfen për Bild: Pse Islami është gjëja më e rëndësishme në jetën...

0
Shqiptaro – gjermani i Arsenalit, Shkodran Mustafi ka folur së fundi për rëndësinë e besimit të tij islam në jetë dhe karrierë. “Të jesh musliman...

Birra dhe besimtari mysliman Mustafi: I dhashë nji mësim të mirë Valencias

0
Shkodran Mustafi, në nji intervistë për britaniken “The Sun” të publikueme dje, ka folë për incidentin me nji shishe birre në Valencia. Besimtari i devotshëm...

Presidenti i ri i UEFA-s: Njerëzit më besuan dhe donin fytyrë të re

0
Presidenti i sapozgjedhur i Federatës Evropiane të Futbollit (UEFA), Aleksander Çeferin tha sot se futbolli evropian po përballet me probleme serioze dhe paralajmëroi menaxhim...

Prapaskenat e shitjes 8 miliardë dollarë të Formula 1

0
Pas shumë vitesh spekulimi, Formula 1 më në fund po shitet. Kampionati Global i Garave me makina do të blihet nga miliarderi John Malone...

Finlanda ndalon simbolet kuqezi për ndeshjen me Kosovën

0
Federata e Futbollit të Kosovës ka lëshuar një lajmërim për medie, ku tregon një vendim të Federatës së Futbollit të Finlandës. Sipas këtij njoftimi, gjatë...

Ozil: E dua numrin 10 tek Arsenali

0
Mesfushori Mesut Ozil ka shprehur dëshirën e tij që të marr fanellën me numër 10, që deri më tani e ka bartur Jack Wilshere,...