Messi thyen edhe një rekord në La Liga

0
Njëri nga futbollistët më të mirë në histori të La Ligas, Leo Messi sot ka thyer edhe një rekord në elitën e futbollit spanjoll. Ylli...

Talenti kosovar shënon pesë gola në Ligën e Kampionëve

0
Mërgim Berisha ka realizuar pesë gola në Ligën e Kampionëve për të rinjtë deri në moshën 19-vjeçare. Sulmuesi shqiptar këto gola i shënoi në fitoren...

Guardiola thotë se do të largohet nëse nuk e transformon Cityn

0
Trajneri spanjoll Pep Guardiola është nën presion pas humbjes që pësoi në Cam Nou nga Barcelona, por ka thënë se është i gatshëm të...

Këto janë 11 ekipet që kanë siguruar fazën e ardhshme në Euro 2016

0
Me përfundimin e ndeshjeve në Grupin C, janë mësuar emrat e shumë ekipeve që kanë siguruar kualifikimin tutje. Këto janë ekipet që kanë siguruar plasmanin...

Shkëlzen Gashi merr këpucën e artë te Colorado

0
Sulmuesi i Kombëtares Shkëlzen Gashi ka shkëlqyer në edicionin e parë në skuadrën e tij Colorado Rapids. Gashi për paraqitjet e tij të mira, ka...

Ky është futbollisti i vitit në Angli

0
Adam Lallana është lojtari më i mirë i vitit 2016, i zgjedhur nga votat klubit të tifozëve anglezë me 39% të votave, duke lënë...

Këshilla dhe ushtrime shtëpiake për heqjen e yndyres dhe dhjamit

0
A do dëshironit që për një javë t’i hiqni shtresat e grumbulluara dhjamore përreth barkut? Nëse nuk kemi të bëjmë me shtresa të mëdha,...

Al-Deehani, sportisti i parë i pavarur me të artë olimpike

0
Fehaid Al-Deehani është shënuar në histori si sportisti i parë që ka fituar medalje të artë olimpike duke garuar si sportist i pavarur, shkruan...

Portieri dhe trajneri i Koresë Veriore suspendohen 1 vit se “pranuan gol qëllimisht”

0
Portieri dhe trajneri i kombëtares së Koresë Veriore janë suspenduar për një vit nga të gjitha aktivitet e futbollit, me arsyen se kanë pranuar...

Messi – Barcelona, zbulohet rroga rekord me kontratën e re

0
Lionel Messi me rrogë rekorde nga kontrata e re me Barcelonën deri më 2021. Lionel Messi nënshkroi sot kontratën e re me Barcelonën. Sulmuesi argjentinas...