Futbollistët shqiptarë që praktikojnë fenë (Foto)

Krahas futbollit, i cili kërkon përkushtim shumë të madh për të qenë i suksesshëm, disa yje shqiptare e praktikojnë maksimalisht edhe fenë Islame, të...

Portieri i Superligës martohet në burgun hungarez!

U lodh nga futbolli kosovar dhe jeta në Kosovë: U nis për Hungari, ku e mbyllën për 30 orë në burg dhe e martuan...

Leci: Duka ma dha pasaportën për shkak të ndeshjeve të kurdisura

Liridon Leci vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes në Suedi, rreth ndeshjeve të kurdisura. Futbollisti kosovar i cili u largua nga kampionati suedez...

‘Torcida’ i bashkohet grevës së minatorëve të Trepçës

Tifozët e Mitrovicës, Torcida në krye me liderin e tyre Shefqet Begu – Qeti para pak çastesh kanë arritur te plotacioni i minierës së...

E tmerrshme: Narkomanët e dogjën stadiumin “Riza Lushta”?

Djegia e stadiumit të Trepçës ’89, “Riza Lushta”, ishte një goditje e madhe për futbollin kosovar në përgjithësi. Por, kush në të vërtetë ia...

Tifozi më i veçantë i futbollit kosovar

Nuk e njeh asnjë lojtar. Mirëpo, pa marrë parasysh vendin se ku luajnë Trepça ose Trepça ‘89, ai shihet në stadium. Fjala është për...

Futbolli kosovar ka një tifoz special

Nuk e njeh asnjë lojtar. Mirëpo, pa marrë parasysh vendin se ku luajnë Trepça ose Trepça ‘89, ai shihet në stadium. Fjala është për...

Stanozololi, substanca që ka penalizuar kampionë

Sipas burimeve pranë Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Begaj i është nënshtruar 3 herë testit të anti-dopingut përpara fillimit të Botërorit. Dyshimet e ngritura për...

Namazlinjtë krenarë të Prishtinës

Futbollistët e Prishtinës nuk po angazhohen vetëm në ushtrime. Shumë prej tyre po i kryejnë në tërësi edhe obligimet që ua përcakton feja islame....

Brezovica bëhet "e pakalueshme" për skitarët

Federata e Skive e Kosovës (FSK) stinorin e shkuar kishte probleme me borën e madhe në qendrën më të madhe e më të njohur...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...