Saturday, August 13, 2022

Interi klub anti-shqiptar? Ja çka ka bërë gjatë luftës në Kosovë! (Foto/Video)

0
Mjaftoi një fotografi në rrjetet sociale ku shihej një banderolë “Kosova është Serbi” që tifozët ballkanas, posaçërisht ata shqiptarë, të shpërthejnë me debate në...

Benzema: Islamofobët dhe racistët më lanë jashtë kombëtares

0
Karim Benzema është lënë jashtë kombëtares së Francës për Europianin që po zhvillohet gjatë kësaj vere po në Francë, dhe sulmuesi thotë se e di...

Lind fëmija në Malajzi, prindërit e pagëzojnë me emrin e futbollistit shqiptar

0
Një fëmijë ka lindur në Malajzi dhe ka një emër shqiptar. Kjo ka ndodhur gjatë ditës së sotme kur dy prindër tifozë të skuadrës nga...

Birra dhe besimtari mysliman Mustafi: I dhashë nji mësim të mirë Valencias

0
Shkodran Mustafi, në nji intervistë për britaniken “The Sun” të publikueme dje, ka folë për incidentin me nji shishe birre në Valencia. Besimtari i devotshëm...

“Ajo ishte në një pellg gjaku, ulërinte nga dhimbjet”

0
Gruaja e trajnerit dhe ish-lojtarit britanik, Harry Redknapp mbeti e plagosur rëndë pasi e tërhoqi zvarrë i shoqi me ‘Range Rover’. Dëshmitarët thanë se ishte...

Dasëm në shtëpinë bardheblu, zv.kapiteni Gent Muça, ceremoni në xhami e fushën e blertë...

0
“Të dielën u martove, të hënën në punë shkove”, nuk është një varg që i shkon për shtat Gentian Muçës. Sepse më mirë do...

Tifozet e Celtic me flamuj palestinez përshendetën ekipin Izraelit Hapoel sonte

0
Tifozet e Celtic me flamuj palestinez përshendetën ekipin Izraelit Hapoel në ndeshjen e sotme të Liges së Kampioneve

Zvicrës aspak nuk do t’i pëlqejë kjo deklaratë e Shaqirit

0
Në një bisedë me lexuesit e portalit zviceran watson.ch, Xherdan Shaqiri është ballafaquar kryesisht me një pyetje: Për Zvicrën apo për Kosovën? Duke dashur të...

Ky është heroi më i ri i Kosovës, që me fjalimin e tij çmontoi...

0
Alasdair Bell, zyrtari ligjor i UEFA-së, është njeriu, i cili me fjalimin e tij arsyetoi se pse do të duhet të votohet Kosova për...

Super ndeshja 30 milionëshe, Joshua – Klitschko

0
Super ndeshja 30 milionëshe ndërmjet kampionit të botës në kategorinë IBF, Anthony Joshuas dhe ish-numrit një të botës në kategorinë e rëndë Wladimir Klitschkos...