Real Madrid hidhet në sulm për yllin e Man. City

Real Madrid po përgatit një listë të gjatë me lojtarët që iu duhen me patjetër për të afruar në reparte të ndryshme të fushës, kryesisht në sulm.

Për këtë emrat e Hazard dhe Eriksen janë gjithnjë në listë, por së fundi Mirror ka bërë me dije se “los blancos” po studion edhe shanset për të marrë shërbimet e Bernardo Silva.

 

Portugezi është organizator i lojës së Pep Guardiola dhe kanë kaluar 18 muaj që kur Manchester City e mori për 43.5 milionë paund nga Monaco. Aktualisht kartoni i tij vlerësohet në rreth 70 milionë euro dhe shihet si pasardhësi i David Silva.

Real Madrid në anën tjetër po punon fort për të gjetur një zëvendësues të Luka Modric, i cili tashmë është 33-vjeç. Mesfushori 24-vjeçar shihet si një mundësi e mirë, nëse nuk arrihet një marrëveshje për Eriksen, por ai ka edhe 3 vite e gjysmë kontratë me “Citizens” dhe pritet që klubi të fillojë verën e ardhshme për të negociuar rinovimin e kontratës.

Artikulli paraprakNdihmon të gjithë në nevojë, por cila është paga e Halil Kastratit
Artikulli vijuesVan Dijk zbulon sekretin e Klopp