Talenti kosovar shënon pesë gola në Ligën e Kampionëve

0
Mërgim Berisha ka realizuar pesë gola në Ligën e Kampionëve për të rinjtë deri në moshën 19-vjeçare. Sulmuesi shqiptar këto gola i shënoi në fitoren...

Kylian Mbappe thyen një tjetër rekord

0
Talenti i Paris Saint Germain bëhet lojtari më i ri në historinë e Ligës së Kampionëve që arrin të realizojë 10 gola në këtë...

Ish ylli i Milanit:Vokrri mund të luante për Barcelonën po të mos ishte ligji...

0
Ish ylli i Milanit dhe kombëtares së Kroacisë, Zvonimir Boban ka ardhur në Kosovë për t’i dhënë lamtumirën e fundit legjendës së futbollit kosovar,...

Lojtari i Milanit shuplakë gjyqtarit në birë të veshit

0
Gjyqtari i ndeshjes së sotme të Serisë A mes Genoas dhe Milanit ka marrë një shuplakë të papritur nga ylli brazilian i kuqezinjve. Lucas Paquetá,...

Arbër Zeneli tregon arsyen pse e braktisi Suedinë për Kosovën

0
Arbër Zeneli ka ndërruar ambient në afatin kalimtar të janarit duke zgjedhur të vazhdojë karrierën në Francë. Një prej futbollistëve më të mirë të skuadrës...

Zidane ka këto kushte para se ta marr drejtimin e Chelseat

0
Zinedine Zidane është i gatshëm të marrë punën e Chelseat nëse i plotësohen disa kushte financiare. “The Sun” shkruan sot se ish trajneri i Real...

Vdes presidenti i klubit Gençlerbirliği, kishte prejardhje nga Kosova

0
Ilhan Cavcav, presidenti i klubit turk, Gençlerbirliği, ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare. Ai ishte president i klubit për 39 vite me radhë Futbollit...

Galatasaray mund ta shesë Xhemailin për 6 milionë euro

0
Drejtuesit e skuadrës së Galatasarayt janë të gatshëm ta shesin për 6 milionë euro mesfushorin shqiptar Blerim Xhemaili, raportojnë mediumet turke.   Interesimi për...

“Shqiptarët do të fitojnë çdo luftë, sapo të kenë mbaruar betejat me veten”

0
Pas mbërritjes në Tiranë, kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, ka thënë se ata do të shkojnë në Evropian si Shqipëria e madhe. Lojtarët...

Pas përdorimit të substancave të ndaluara, Maria Sharapova i humbet kontratat

0
Kompania gjikande e veshjeve sportive, Nike, e ka prishur kontratën me tenisten Maria Sharapova, pasi kjo e pranoi se ka dalë pozitive në testimin...