Çervish me mish të pulës

0
299
Përbërësit:
 
1 pulë ose 1kg kaqika të pulës
15 lugë gjelle miell misri
2 dl vaj ose 200 gr gjalpë
1 qepë
1lugë gjelle krip
200gr petë bakllave
Biber t’kuq
Biber t’zi
Përgatitja:me pule
 
Mishin e pulës e zijmë me qepë,krip, biber t’kuq dhe biber t’zi afër 1 orë varësisht qfare është pula. Miellin e misrit e kavërdisim afër 20 min.me yndyrë dhe kur fillon të ndron ngjyrë ( ngjyr kafeje t’qeltë) atëherë e përvlojmë me langun e mishit dhe e përzijmë vazhdimisht qe të mos bëhen duqa. Qervishin e derdhim mbi petet e bakllavës, paraprakisht te skuqura në tavë ,sipri e qesim mishin e pulës dhe e fusim tavën në furrë të reshkët afër 15 min. Çervishi me miell misri dhe me mish pule servohet me kos dhe hudher.
Shprëndaje
Artikulli paraprakKavurme (Kahurme)
Artikulli vijuesJahni