De Biasi pret me emocion "Vehabistin"

Trajneri i kombëtares së Shqipërisë, Gianni De Biasi, në llogarinë e tij në Facebook ka postuar disa foto nga seanca stërvitore ku mysafir kas pasur mbrojtësin e lënduar Mërgim Mavraj.

“Sot kemi pasur një vizitë të bukur…Mergim Mavraj ka qenë tek ne..një emocion dhe kënaqësi e madhe.” Ka shkruar De Biasi në Facebook,transmeton Klan Kosova.

Nesër kombëtarja shqiptare përballet me Portugalinë, ndeshje kjo mjaft e vështirë por e shumëpritur nga tifozët shqiptarë në rrugën e mirë të Shqipërisë drejt Euro 2016.

Edhe kësaj radhe Mavraj, pantollonat i kishte mbi kyqin e këmbës, gjë që atë e bënte vehabiste për mediat islamofobe.  Po ashtu edhe njerëz me ideale antiislame, nuk lënë gjë pa thënë për të, duke e quajtur edhe jo shqiptar për shkak të Islamit të tij. Ndërsa katoliku De Biasi e përqafon atë./KohaIslame

Artikulli paraprakKy është Erdogani miq
Artikulli vijuesSkandaloze: Në Londër janë raportuar mbi 5.500 raste të sulmit seksual të fëmijëve ndaj fëmijëve